رولاغنی:از زنان افغان تحت نام دین اسلام برده برداری می شود

رولاغنی بانوی اول افغانستان در یک گفتگوی اختصاصی با (sachtimes) گفته است که مردم افغانستان باید به پشتون های این سر زمین افتخار کنند چون پشتون ها متمدین ترین، اصیل ترین و با فرهنگ ترین باشندگان افغانستان اند.

او همچنان با اشاره به پیروزی رییس جمهور غنی در سال ۲۰۱۴ بیان داشته است که ” پشتون ها اکثریت قومی را در افغانستان تشکل می دهند و حمایت این قوم از یک فرد کفایت می کند تا آن شخص در انتخابات پیروز شود” که هیچ یک از اقوام ساکن در افغانستان این ظرفیت را ندارند.

به باور بانوی اول، در هر کشور باید اکثریت قومی حاکم باشد و کشور که در آن اکثریت قومی حاکم نباشد به بحران و وسقوط روبه‌روی می شود. او میگوید که دلایل چون ضعف دیموکراسی و ضعف پایبندی به قواعد دیموکراسی در افغانستان باعث شده است که سایر اقوام ساکن در این سرزمین این واقعیت ( قدرت و اکثریت جمعیتی پشتون ها) را نپذیرند و با استفاده از سلاح و خشونت بربری شان را به اثبات برسانند.

بانوی اول ضمن بیان این اظهارات میگوید که در افغانستان زیر عنوان دین و اسلام از زنان به شکل نوین برده بردای می شود و این عمل به شکل گسترده در حال انجام است.

رولاغنی در خصوص وضعیت آزادی بیان و دیموکراسی در افغانستان گفته است که این پدیده در افغانستان هنوز نهادینه نشده است و باشندگان افغانستان به دامنه دیموکراسی وارد نشده و گرفتار بند های دینی و قبیله یی‌اند.

گفتنی است که رولا غنی بانوی اول افغانستان در حال که میگویند پیرو دین مسحیت است و در خانواده لبنانی متولد شده و شناس نامه لبنانی دارد اما در این اواخر شناس‌نامه با دین اسلام و ملیت افغان دریافت کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *