روسیه کمک تسلیحاتی با طالبان مسلح را رد کرد

3 مارس 2017

ماریا زخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که روسیه با هدف صلح در افغانستان در حد یک تماس با طالبان ارتباط دارد و ادعای کمک این کشور به گروه طالبان صحت ندارد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به ادعای مقامات افغانستانی از کمک تسلیحاتی این کشور به طالبان اظهارداشت که روسیه در شمال افغانستان پایگاه نظامی ندارد و به طالبان نیز آموزش و تجهیزات نمی‌دهد.

این مقام وزارت امور خارجه روسیه گفته است که ادعای مقامات محلی افغانستان در ارتباط با کمک تسلیحاتی روسیه با طالبان نادرست است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد که از سخنان مقامات مسکو نباید سوء استفاده شود و مسکو در حد یک تماس برای صلح در افغانسنان با طالبان در تماس است.

وی خاطرنشان کرد که پیش از این تلویزیون الجزیره مطلبی را به نقل از «سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه مبنی بر پشتیبانی از طالبان منتشر کرده بود که نادرست بود.

هفته گذشته مقامات محلی در شمال کشور از ساخت پایگاه توسط روسیه برای جنگجویان طالبان در ولایت قندوز خبر داده بودند.

امان‌الدین قریشی ولسوال ولسوالی «امام‌صاحب» ولایت قندز گفته بود که روسیه به صورت آشکارا از طالبان حمایت می‌کنند که باعث تشدید ناامنی‌ها در این ولسوالی شده است.

وی مدعی شده بود که روسیه برای طالبان در منطقه تحت تسلط آنها که به وست 50 کیلومتر مربع هست پایگاه آموزشی ساخته و جنگجویان این گروه را آموزش می‌دهد که در هر دوره بیش از 100 جنگجو در این پایگاه آموزش می‌بیند.

همچنین عبدالحمید حمیدی، فرمانده پولیس ولایت قندوز نیز این موضوع را تائید کرده بود

روسیه

طالبان

کمک به طالبان نادرست است

مسکوٰ

وزارت خارجه


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.