خسارات وارده طالبان مسلح در دو ماه گذشته

۸ عقرب ۱۳۹۵

 

معاون سخنگوی ریاست جمهوری می گوید که در جریان دو ماه اخیر سال روان، طالبان مسلح در کنار جنگ و درگیری و ایجاد ناامنی، خسارات مالی نیز بر تعمیرهای دولتی و مردمی وارد کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، شاه حسین مرتضوی، در نشست خبری امروز (8عقرب) اظهار داشت که در جریان دو ماه گذشته 302 باب مکتب در 11 ولایت کشور از سوی طالبان مسلح تخریب شده است.

وی اظهار داشت که در کنار تخریب این مکاتب، ۵۳۰۵ خانه مسکونی، ۴۱ مرکز صحی، ۱۷۰ پلچک، 1818 دوکان، 4 تعمیر دولتی، 6 پل، 293 معبر، 123 کیلومتر سرک، 5305 منزل مسکونی و ۲۰۳ دیوار استنادی در یازده ولایت کشور تخریب شده و 50 مسجد نیز خساره مند شده است.

بر اساس گفته های مرتضوی، میزان خسارات وارده طالبان مسلح در دو ماه گذشته، ۲ میلیارد و ۱۴۹ میلیون افغانی بوده که این خسارات در کنار ناامنیها و جنگی است که طالبان مسلح در سراسر کشور راه اندازی کرده اند.

از سوی دیگر، معاون سخنگوی رئیس جمهور به تنش های لفظی ایجاد شده بین مقام های عالی رتبه دولتی اشاره کرده و تصریح کرد که این موارد نوعی «تنوع دیدگاه» است و به زودی حل می شود.

وی معتقد است که این تنوع دیدگاه ها قابل نگرانی نیست.

در عین حال، مرتضوی از نماینده گان مجلس خواست که در ابتدا مشکلات داخلی خود را حل کنند و بعد از آن به فکر حل مشکلات دولتی باشند.

از نظر وی، مجلس نماینده گان در بسیاری از موارد نصاب کامل ندارد و به همین خاطر خیلی از مشکلات آنها باقی مانده است.

 

تنش های لفظی

خسارات

رهبران حکومت

طالبان مسلح


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.