خبرهای تازه از انتخابات ایران

۲۰ جوزا ۱۳۹۲

علی اکبر ولایتی نامزد شرکت در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری، به نقش ایران در امور منطقه و جهان تاکید کرده است.


ولایتی روز یکشنبه در جریان یک مصاحبه تلویزیونی در همین خصوص تصریح کرد وی از تمامی تجارب خود به عنوان یک دیپلمات ارشد ایرانی استفاده خواهد کرد تا روابط جمهوری اسلامی را با جهان ارتقا بخشد.

وزیر خارجه اسبق جمهوری اسلامی گفت: « ایران یک کشور بسیار ویژه است و از نقش ژئوپلیتیک ویژه‎ای در منطقه برخوردار است و همه این موضوع را می‎دانند. ما ۱۵ همسایه داریم و مهم‎ترین بازیگر منطقه هستیم. امروز مساله‎ای در منطقه نیست که بدون دخالت ایران حل شود.»

این نامزد اصول‎گرا در ادامه خاطرنشان کرد که طرح جامعی برای حل مساله هسته‎ای ایران دارد.

آقای ولایتی در جریان یازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری ایران که در (چهاردهم ژوئن) برگزار خواهد شد، با آقایان سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی، حسن روحانی مدیر مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، غلامعلی حداد عادل نماینده مجلس جمهوری اسلامی، محمد باقر قالیباف شهردار تهران، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمدرضا عارف معاون اول رئیس‎جمهور در دوران حجت الاسلام سید محمد خاتمی، و محمد غرضی وزیر اسبق پست و تلگراف و تلفن، به رقابت خواهد پرداخت.

بيش از ۶۶ هزار شعبه اخذ راي در سراسر کشور براي يازدهمين دوره انتخابات رياست‎جمهوري ايران در نظر گرفته شده است و ايرانيان مقيم خارج نيز مي‎توانند از طريق ۲۸۵ شعبه در نظر گرفته شده در کشورهاي خارجي، آراء خود را به صندوق‎ها ريزند.

رئيس‎جمهور ايران براي يک دوره چهارساله و از طريق برگزاري انتخابات سراسري برگزيده خواهد شد.

انتخابات

انتخابات ایران

ایران


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.