حکومت وحدت ملی تا برگزاری انتخابات به کار خود ادامه می دهد

محمد اشرف غنی با اشاره براینکه ما تلاش داریم در کنار تامین صلح، بحران را به ثبات و جنگ را به صلح جاگزین سازیم، گفته است: ضرورت امروز ما اتفاق و وحدت ملی است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، رئیس غنی امروز چهارشنبه (۲۰ ثور) در نشست کابینه تاکید کرده است که حکومت وحدت ملی تا زمان برگزاری انتخابات، با اتفاق و هماهنگی به کار خود ادامه می دهد.

آقای غنی با تاکید بر اینکه ما همه مسئولیت داریم که زخم های گذشته را التیام بخشیم و برای مشکلات، راه حل های را جستجو کنیم افزود که حکومت وحدت ملی از زمان شکل گیری تا اکنون تلاش کرده تا جنگ را به صلح تبدیل سازد و این حکومت با یک دیدگاه وسیع آغاز به کار نموده است.

محمد اشرف غنی می گوید ما باید میدان سیاست را وسیع و گسترده سازیم و این کار نیاز به مدیریت و حوصله مندی دارد که در کنار تامین عدالت، مصالح علیای کشور را نیز در نظر داشته باشیم.

رئیس جمهور غنی از قربانی های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، ستایش و قدردانی نمود و از اقدامات وزارت امور داخله در معرفی برخی از افراد آلوده به فساد به محکمه، تشکر کرد.

وی در ادامه گفت که حکومت باید فرصت برابر و یکسان را در مقرری ها برای تمام شهروندان کشور فراهم کند و نباید مقرری ها با روحیه قومی و سمتی صورت گیرد. وی همچنان افزود که مردم حق دارند تا مطابق قانون دسترسی به معلومات بدانند که مقرری ها چگونه صورت می گیرد.

همچنین در این نشست دکتر “عبدالله عبدالله” رئیس اجرائی با تایید صحبت های رئیس جمهور، گفت که حکومت وحدت ملی به اساس یک ضرورت و تصمیم تاریخی به میان آمده است.

رئیس اجرایی افزود که مردم وقت کافی دارند تا در مورد کارکردهای حکومت وحدت ملی قضاوت کنند.

وی خاطرنشان کرد که حکومت وحدت ملی در حالی مسئولیت را به عهده گرفت که نیروهای بین المللی، افغانستان را ترک کردند و مردم در چالش و مشکلات به سر می بردند، اما حکومت وحدت ملی تلاش کرد که از یکسو از مردم و وطن خویش دفاع کند و از سوی دیگر، به کار و تلاش های خویش در عرصه های مختلف ادامه دهد.

عبدالله عبدالله تاکید کرد که حکومت وحدت ملی با اتحاد و هماهنگی، راهی را که برای خدمتگذاری به مردم افغانستان به پیش گرفته است، ادامه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *