حمله انتحاری در ولایت خوست توسط سرپرست ولایت صورت گرفته است

۱۵ حمل ۱۳۹۴

شماری از نمایندگان مردم ولایت خوست در مجلس نمایندگان، اعضای شواری ولایتی، فعالان مدنی و باشندگان خوست مدعی اند که عبدالجبار نعیمی سرپرست این ولایت در حمله ی انتحاری روز پنجشنبه دست داشته و باید محاکمه شود.

کمال ناصر اصولی، عضو مجلس نمایندگان گفت: ” ما عبدالجبار نعیمی و دوستان او را عامل رویداد روز پنجشنبه می‌دانیم که در آن شماری از مردم بر اثر شلیک گلوله محافظان او، شهید شدند.”

سرپرست ولایت خوست در حال حاضر بعد از حمله ی انتحاری در کابل به سر می برد و آقای اصولی از محمداشرف غنی، رییس جمهوری خواسته است که دیگر آقای نعیمی را به خوست نفرستد.

این نماینده ی مردم خوست در مجلس نمایندگان هشدار می دهد اگر رییس جمهوری آقای نعیمی را به خوست بفرستد، هر رویدادی که رخ بدهد مسوولیت آن به عهده رییس جمهوری خواهد بود.

در همین حال؛ قمرعلی لکنوال عضو شورای ولایتی خوست گفته تا زمانی که سرپرست ولایت خوست و همکارانش برکنار و به دادگاه کشانده نشده‌اند، مردم به تظاهرات ادامه خواهند داد.

وی تاکید کرده است: ” ما خواهان تحقیقات وسیع و مجازات عاملان این رویداد هستیم.”

اما عبدالجبار نعیمی سرپرست ولایت خوست تمامی این ادعا را رد کرده و از حکومت مرکزی خواسته است تا این قضیه را به جدی بررسی کرده و عاملان آن را شناسایی کنند.

گفتنی است که روز پنجشنبه (۱۳ حمل) زمانی که مخالفان سرپرست ولایت خوست راهپیمایی علیه وی برگزار کرده بودند؛ حمله ی انتحاری به وقوع پیوست که دست کم در آن ۱۸ تن کشته و ۶۴ نفر دیگر زخمی شدند.

این راهپیمایی توسط همایون همایون و کمال ناصر اصولی نمایندگان مردم خوست در مجلس نمایندگان و برخی از مخالفان دیگر سرپرست ولایت خوست راه اندازی شده بود.

حمله انتحاری

سرپرست ،

عبدالجبار نعیمی،

مدعی اند،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed