تمدید ماموریت نیروهای نظامی استرالیا در افغانستان

۱۹ سرطان ۱۳۹۵

r139518_478221-613x330استرالیا ماموریت نیروهای خود در افغانستان را برای 6 ماه دیگر تا اواسط سال 2017 میلادی تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، استرالیا سال 2013 میلادی به عملیات نظامی و رزمی خود در افغانستان پایان داده بود؛ اما 270 نیروی این کشور به هدف آموزش نیروهای افغانستان باقی مانده بودند.

با توجه به این که نیروهای امنیتی افغانستان در تلاش برای مهار طالبان مسلح هستند و ماموریت 270 نیروی استرالیایی در اخیر سال جاری میلادی پایان می یابد؛ شبکه خبری استرالیا گزارش داد که ماموریت این نیروها تا اواسط سال آینده میلادی تمدید شد و نیروهای استرالیایی در افغانستان باقی می مانند.

مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا از تمدید ماموریت نیروهای این کشور در افغانستان برای آموزش نیروهای امنیتی افغانستان که به رهبری ناتو صورت می گیرد، حمایت کرد.

نیروهای استرالیایی در شهر کابل پایتخت افغانستان مستقر هستند.

استرالیا در راه امریکا

پیش از استرالیا، امریکا تصمیم گرفت تا شمار نیروهای خود در افغانستان را افزایش دهد.

باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا هفته گذشته با بیان اینکه به رغم تلاش های امریکا برای خروج نیروهای این کشور از افغانستان، دولت کابل هنوز قادر به مقابله با تهدیدهای امنیتی نیست؛ از افزایش نیروهای امریکایی حاضر در کشور خبر داد.

وی اعلام کرد که پیش از این در نظر بود تا شمار نظامیان امریکایی در افغانستان از تعداد 9 هزار و 800 نفر به پنج هزار و 500 نظامی برسد؛ اما اکنون واشنگتن تصمیم دارد این آمار را به هشت هزار و 400 نفر برساند.

این تصمیم امریکا، با استقبال رهبران حکومت وحدت ملی نیز روبرو شده بود.

کمک مالی استرالیا

استرالیا در حالی ماموریت نیروهای خود در افغانستان را در حالی تمدید می کند که دو روز پیش کمک 300 میلیون دالری برای توسعه نیروهای امنیتی افغانستان تا سال 2020 کمک کرده بود.

استرالیا قبلا کمک 500 میلیون دالری را برای نیروهای امنیتی افغانستان از سال 2010 الی 2017 تعهد کرده بود، اکنون اعلام کرده که سالانه 100 میلیون دالر دیگر نیز تا سال 2020 به نیروهای امنیتی افغانستان کمک خواهد کرد.

استرالیا از سال 2002 میلادی در چارچوب ناتو وارد جنگ افغانستان شد و بیش از 20 هزار نیروی نظامی این کشور در افغانستان خدمت کرده اند.

استرالیا،

افغانستان،

امریکایی،

حکومت،

نظامی،

واشنگتن،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed