ترکیه برای همدردی با فلسطین، ۳ روز عزای عمومی اعلام کرد

دولت ترکیه به خاطر کشتار مردم غزه به دست ارتش اسرائیل سه روز در این کشور عزای عمومی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ” بولنت آرینچ” معاون نخست وزیر ترکیه امروز اعلام کرد تصمیم به اعلام سه روز عزای عمومی به خاطر جنایات اسرائیل در غزه ، در جلسه دیروز (دوشنبه) کابینه  ترکیه تصویب شده است.

آرینچ که پس از جلسه کابینه ترکیه در جمع خبرنگاران سخن می گفت، افزود: در حمله اسرائیل به محله شجاعیه غزه بیش از ۶۰ نفر که بسیاری از آنها زن و کودک بودند قتل عام شدند.

معاون اردوغان گفت: ما از این کشتار وسیع و مجازات جمعی مردم غزه به وسیله ارتش اسرائیل ابراز انزجار می کنیم و این جنایات را محکوم می کنیم و به همین خاطر تصمیم گرفتیم در ترکیه برای همدردی با مردم غزه سه روز عزای عمومی اعلام کنیم.

اخیرا رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه نیز در اظهاراتی در جمع هوادارانش با محکوم کردن جنایات اسرائیل در غزه، امریکا را به دلیل سرپوش گذاشتن بر این جنایات شریک جرم خواند. اردوغان گفت: رژیم اسرائیل در توحش و قساوت دست هیتلر را از پشت بسته است.

اظهارات اردوغان در محکومیت کشتار غزه با واکنش مقامات اسراییلی روبرو شده است و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل امروز مدعی شد اظهارات نخست وزیر ترکیه مصداق یهود ستیزی است.

اردوغان که یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ترکیه است، در روزهای گذشته در تمامی سخنرانی های انتخاباتی خود به موضوع کشتار غزه پرداخته است و شدید ترین انتقادات را متوجه اسراییل و کشورهای حامی رژیم اسرائیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *