نقشه ترامپ و نتانیاهو برای بیرون کردن فلسطینیان از خاکشان

۱۱ جدی ۱۳۹۵

یک پروفسور اسرائیلی ادعا کرد که نتانیاهو قصد دارد در دیدارش با ترامپ نقشه ی انتقال فلسطینیان به اردن را مطرح سازد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، پروفسور اسرائيلى، آرييه الداد، گفت: “نخست وزير رژيم صهيونيستى، بنيامين نتانياهو، فرصتى تاريخى براى طرح ايده ى گرفتن مناطق جديد و اقامت فلسطينيان در اردن را در نخستين ديدارش با رئيس جمهور منتخب آمريكا، دونالد ترامپ، دارد.”

وى ادامه داد: “او همچنين بايد مشكل پناهندگان را با لغو “اونروا” حل كند و همه چيز به نخستين ديدارش با ترامپ كه تا حد زيادى نوع روابط با دولت جديد را تعيين می كند، بستگى دارد.”

الداد در مقاله اى كه در روزنامه ى “معاريف” اسرائيلى منتشر شد، تاكيد كرد: “نتانياهو فرصتى تاريخى براى اصلاح خرابى هاى دوران اوباما و تغيير وجهه بين المللى و منطقه اى اسرائيل دارد.”

پروفسور همچنين از نتانياهو خواست در راستاى توقف پشتيبانى مالى از موسسه امدادرسانى اونروا و تعطيل كردن آن قدم بردارد. وى اين موسسه را به دليل معالجه نوادگان پناهندگان فلسطينى دشمن خواند.

به علاوه الداد توضيح داد: “نتانياهو دربرابر فشارهاى رئيس جمهور آمريكا، باراك اوباما تسليم گشته و عمليات عمرانى را در يهودا، سامرا و قدس متوقف كرد. با اين وجود رژيم اسرائيل از ناآرامى و تصميمات منفى شوراى امنيت در امان نماند.

اردن،

ترامپ،

فلسطینیان،

نتانیاهو،

نقشه،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.