سرطان ۲۴, ۱۳۹۹

بازگشت 240 هزار مهاجر از پاکستان به افغانستان

خبرگزاری خاورمیانه

سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرده است که از سال 2001 تاکنون بیش از 240 هزار نفر از پناهجویان افغانستان فاقد مدارک قانونی از پاکستان به افغانستان برگشته اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در گزارش تازه این سازمان آمده که جمعی از این پناهجویان و مهاجران به صورت داوطلبانه و شماری نیز به صورت اجباری به افغانستان برگشته اند.

در گزارش سازمان بین المللی مهاجرت، شماری از برگشت کننده گان که بعد از یک دهه در پاکستان زنده گی کرده بودند اظهار داشتند که دیگر شرایط زنده گی برای آنها در این کشور فراهم نبوده و ناچار شده اند به افغانستان برگردند.

شماری از برگشت کننده گان نیز ادعا کرده اند که پس از 20 سال اقامت در کراچی پاکستان، از سوی پولیس بازداشت شده و از این کشور اخراج شده اند.

افغانستان از جمله کشورهایی است که به دلیل ناامنی، فقر و بیکاری شمار زیادی از شهروندان آن که میزان آنها به 7 میلیون می رسد کشور را ترک کرده مهاجر شده اند که از این میزان، بخش عمده ای از آنها در دو کشور ایران و پاکستان حضور دارند.

مهاجرت یکی از پدیده هایی است که در دو سال گذشته شمار زیادی از شهروندان به ویژه جوانان افغانستان، کشور را ترک کرده و دل به راه های پر خطر اروپا بسته اند که شماری در این مسیر قربانی داده اند و بخشی از آنها نیز در حال حاضر در شرایط سختی در کمپ ها زنده گی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *