ایجاد اصلاحات در نظام و کمیسیون‌های انتخاباتی رضایت بخش است

۲۹ جدی ۱۳۹۵

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائی جمهوری اسلامی افغانستان، امروز چهارشنبه در دیدار با «تدامیچی یماما تو» نماینده خاص سرمنشی ملل متحد در افغانستان، گفت:ایجاد اصلاحات در نظام و کمیسیون‌های انتخاباتی را رضایت بخش دانست.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، پروسه گفتگوهای صلح با مخالفان مسلح دولت، وضعیت مهاجرین و بی‌جا شدگان افغان در داخل و خارج از کشور و روند اصلاحات انتخاباتی از موضوعات اصلی مورد بحث در این دیدار بود.

آقای عبدالله با ابراز امتنان از همکاری‌های سازمان ملل متحد با دولت و مردم افغانستان، تامین صلح و ثبات در کشور را از اولویت‌های اصلی رهبری حکومت وحدت ملی عنوان نمود.

وی تاکید کرد که منظور از تامین صلح در افغانستان، صلحی است که در آن، قانون اساسی و سایر قوانین نافذه در کشور مورد احترام و به ارزش‌ها، دست‌آوردها و خواست‌های مردم افغانستان ارج گذاشته شود.

رئیس اجرائی کشور همچنان حمایت جامعه جهانی و به‌ویژه کشورهای منطقه از روند گفتگوهای صلح و خاتمه دادن به حمایت از گروه‌های تروریستی توسط برخی از کشورها را لازمه موفقیت تلاش‌ها برای ختم جنگ و تامین صلح در کشور عنوان نمود.

چالش‌هایی که مهاجرین افغان در کشورهای همسایه، منطقه و جهان با آن رو به رو هستند و مشکلاتی که دامن‌گیر بی‌جا شدگان داخلی در کشور است، مساله دیگری بود که رئیس اجرائی به آن پرداخت و از آن به عنوان یکی از چالش‌های اصلی فرا راه حکومت وحدت ملی یاد نمود.

وی راه برون رفت از این تنگ‌نا را در دوام و گسترش همکاری‌های جامعه جهانی٬ به ویژه سازمان ملل متحد دانست.

همچنین عبدالله عبدالله در حالی‌که کوشش های حکومت در راستای ایجاد اصلاحات در نظام و کمیسیون‌های انتخاباتی را رضایت بخش عنوان کرد ولی به دوام تلاش‌ها و فراگیر شدن اصلاحات تاکید نمود و افزود، برای جلب اعتماد مردم به انتخابات، آوردن اصلاحات یک امر ضروری و غیر قابل اجتناب می‌باشد.

درهمین‌حال «تدامیچی یماما تو» نمایندۀ خاص سرمنشی ملل متحد در افغانستان، از تلاش‌هایی که حکومت وحدت ملی در عرصه‌های مختلف به ویژه تامین امنیت و مقابله با تروریسم، روند گفتگوهای صلح و اصلاحات انتخاباتی انجام داده است، قدردانی نمود و به دوام حمایت‌ها از مردم و دولت افغانستان تاکید نمود.

وی ثبات و صلح در افغانستان را به نفع کشورهای منطقه و جهان عنوان نمود و علاوه کردکه آنان از برنامه‌ها و تلاش‌های دولت افغانستان حمایت می‌کنند.

در نظام انتخاباتی

دیدار با نماینده ملل متحد

رئیس اجرایی

رضایت از ایجاد

کابل


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.