امضای تفاهم نامه های دولتی برای محو خشونت

۴ قوس ۱۳۹۵

همزمان با آغاز کمپاین 16 روزه محو خشونت علیه زنان، دادستانی کل، تفاهم نامه های محو خشونت با چهار اداره دولتی به امضا رساند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، تفاهم نامه های محو خشونت امروز (4قوس) بین دادستانی کل و وزارت های معارف، ‌تحصیلات عالی و ‌صحت عامه و اداره ارگان های محل به امضا رسید.

پیش از امضای این تفاهمنامه ها، رولاغنی، ‌بانوی اول کشور، داشته ها و آموزش های دینی را سرمشقی برای زنده گی اجتماعی دانسته و اظهار داشت که با این آموزه ها، زنده گی بهتر پیش خواهد رفت.

به گفته وی، خشونت در دین اسلام نفی شده و مسلمانان نیز باید این موضوع را الگوی خود قرار دهند.

در عین حال، فرید حمیدی، دادستان کل کشور تفاهمنامه های امضا شده با اداره های دولتی را زمینه ساز همکاری بیشتر و یافتن راه های معقول برای مبارزه با خشونت به ویژه خشونت علیه زنان دانست.

وی اظهار داشت که وزارت های معارف، تحصیلات عالی و صحت عامه از جمله وزارت هایی هستند که بیشتر با مردم به ویژه جوانان سرو کار دارند و از این طریق می توانند در راستای محو خشونت فعالیت کنند.

حمیدی، برخورد قضایی با خشونت علیه زنان را کافی ندانسته و تاکید کرد که باید تمام ادارات به ویژه مردم علیه این پدیده مبارزه کنند.

تفاهمنامه هایی برای محو خشونت به ویژه خشونت علیه زنان در حالی با چهار اداره دولتی و دادستانی کل به امضا می رسد که در سال جاری 3372 مورد خشونت علیه زنان در وزارت زنان به ثبت رسیده که اکثر آنها تا حال مورد بررسی از سوی نهادهای عدلی و قضایی قرار نگرفته و در کنار آن، عاملین آن تا حال به صورت علنی مورد مجازات قرار نگرفتند.

تفاهمنامه

خشونت علیه زنان

دادستانی کل

محو


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.