امریکا نظامیانش را در افغانستان افزایش میدهد

۵ قوس ۱۳۹۳

دولت اوباما به منظور پر کردن جای خالی سربازان ناتو در افغانستان، یک هزار نیروهای نظامی جدید را سال آینده میلادی (۲۰۱۵) به این کشور اعزام می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، دولت اوباما به منظور پر کردن جای خالی سربازان ناتو در افغانستان، یک هزار نیروهای نظامی جدید را سال آینده میلادی (2015) به کشور اعزام می‌کند.

به گزارش “واشنگتن پست”، براساس پیمان امنیتی کابل – واشنگتن،‌ قرار بود 9 هزار و 800 نظامی امریکایی در افغانستان باقی بمانند اما دولت اوباما در تصمیم جدید خود یک هزار سرباز دیگر را نیز به نیروهای نظامی باقیمانده در افغانستان بیفزاید.

3 منبع آگاه از تصمیم‌های دولت امریکا فاش کردند که مقامات این کشور درباره اعلام تعداد نهایی سربازان اعزامی به افغانستان در حال بحث و تبادل نظر هستند اما یکی از این منابع اعلام کرد که حداقل صدها نیروی نظامی جدید به جمع نیروهای باقی‌مانده در افغانستان افزوده می‌شوند.

این منبع آگاه اعلام کرد: اگر امریکا تعداد نیروهایش را در افغانستان افزایش ندهد، مأموریت ناتو ناتمام خواهد ماند و این سازمان پایگاه‌هایش در افغانستان را از دست می‌دهد.

براساس توافق امنیتی میان کابل و ناتو، حدود 12 هزار نیروی نظامی ناتو در افغانستان به منظور محافظت از پایگاه‌های این سازمان در افغانستان باقی خواهند ماند.

این در حالی است که اوباما در ماه می سال جاری میلادی اعلام کرد که تعداد نیروهای امریکایی در افغانستان در سال جدید میلادی (2015) باید به 9 هزار و 800 سرباز برسد و تا پایان سال 2015 میلادی، فقط 5 هزار نظامی در افغانستان باقی بمانند.

افزایش،

افغانستان،

امریکا،

نظامی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.