اردوغان خطاب به آمریکا؛ خودتان تا کی می‌خواهید در افغانستان بمانید؟

رئیس‌جمهور ترکیه در واکنش به درخواست آمریکا مبنی بر اینکه زمان و وسعت عملیات نظامی خود را در شمال سوریه محدود و مشخص کند، گفت: خود آمریکا تا کی می‌خواهد در عراق و افغانستان بماند؟

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در مراسمی در آنکارا اعلام کرد: عملیات عفرین به پایان خواهد رسید که همانند عملیات “سپر فرات” بتواند به اهدافش دست یابد.

وی افزود: آمریکا می‌گوید این عملیات نباید زیاد طولانی شود اما من این سوال را از آمریکا می‌پرسم، خودت تا چه زمانی در افغانستان و عراق خواهی ماند؟ آیا زمان حضورت به پایان نرسیده است؟

اردوغان تاکید کرد که این امر کاملا آشکار است که ما هیچ مشکلی با شهروندان کردمان نداریم و مساله وجود یک کریدور کردی نیست بلکه هدف اصلی این عملیات کمک به ایمنی و آسایش مردم سوریه و همچنین یکپارچگی سرزمینی این کشور در کنار تامین امنیت ملی ترکیه است.

همچنین رئیس‌جمهور ترکیه در بخش دیگری از اظهاراتش افزود: آنکارا حتی یک گام به عقب در عملیاتش علیه واحدهای مدافع خلق در عفرین سوریه برنخواهد داشت.

وی با بیان اینکه آنکارا هرگز از عملیات علیه واحدهای مدافع خلق سوریه نخواهد کشید، افزود: ما مصمم هستیم و هرگز عقب‌نشینی نخواهیم کرد. ما در این باره با دوستان روسی خود گفتگو کرده و به یک توافق رسیده‌ایم.

او تاکید کرد: ترکیه قصد اشغال جایی را ندارد. ما تنها یک هدف داریم و آن به دست آوردن و پیروزی قلب‌هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *