آمار کشته های انفجار تروریستی در بغداد به ۱۸ تن رسید

5b64cd80-1f0f-4922-ada0-68436e1462a5پولیس عراق شمار تلفات انفجار تروریستی در تأسیسات گاز مایع در منطقه «التاجی» در شمال بغداد را  ۱۸ کشته و ۳۲ زخمی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، پایگاه خبری فرات نیوز با اعلام این خبر که گروه تروریستی داعش مسئولیت این انفجار را به عهده گرفت، نوشت: صبح روز یکشنبه تروریست ها با هدف اشغال تاسیسات گاز مایع در منطقه التاجی در شمال بغداد دو موتر مملو از مواد انفجاری را در این مکان منفجر کردند که در جریان آن ۱۸ نفر کشته و ۳۲ نفر زخمی شدند.

براساس این گزارش نیروهای امنیتی عراق با همراهی نیروهای مقاومت مردمی «الحشد الشعبی» این حمله تروریستی را خنثی کردند و در جریان این عملیات چند تروریست نیز کشته شد.

بر اثر بحران سیاسی داخلی، برخی شهرهای عراق به ویژه بغداد در روزهای اخیر، شاهد چند مورد انفجار خونبار بوده که بر اثر آن دهها نفر از شهروندان بی گناه این کشور کشته یا زخمی شده اند.

در بیانیه صادره از سوی دفتر نخست وزیر عراق که روز گذشته (شنبه) منتشر شد، تمامی فراکسیون های پارلمانی برای پایان بخشیدن به بحران سیاسی به گفت وگو فراخوانده شده اند.

حیدر العبادی در این بیانیه با اشاره به انفجارهای اخیر در بغداد و سماوه، سیاسیون عراق را از اتهام زنی به همدیگر برحذر داشت.

Author