آمادگی دانمارک برای مقابله نظامی با روسیه

۲۶ جدی ۱۳۹۶

نخست وزیر دانمارک گفت تلاش دارد تا دولتش، حمایت لازم را برای افزیش بودجه نظامی بدست آورد تا با بتواند با روسیه مقابله کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ دانمارک اخیرا 200 نیرو در هیات تحت امر انگلیس-ناتو در استونی مستقر کرده است که هدفش را ایجاد بازدارندگی مقابل روسیه در برابر حملات احتمالی علیه اعضای ناتو در حوزه بالتیک عنوان کرده‌اند.

روسیه در مارچ 2014 شبه جزیره کریمه اوکراین را به خاک خود الحاق کرد و گفته می‌شود که از جدایی‌طلبان روس‌گرا در شرق اوکراین در جنگی که بیش از 10 هزار کشته بر جای گذاشته، حمایت به عمل می‌آورد.

لارس لوکه، نخست‌وزیر دانمارک روز دوشنبه در کنفرانس خبری مشترک با ماریس کوچینسکیس، همتای خود از لتونی در ریگا گفت: رفتار روسیه یک جو امنیتی غیرقابل پیش‌بینی و بی‌ثبات در منطقه دریای بالتیک ایجاد کرده است.

او که کشورش عضو ناتوست، افزود: وقتی اولین‌بار در 2010 ولادیمیر پوتین (رئیس‌جمهوری روسیه) را در دور اول نخست‌وزیری‌ام در کوپنهاگ دیدم، همه فکر می‌کردند این آغاز یک دوره جدید و بسیار بهتر و بسیار دوستانه‌تری از همکاری میان اروپا و روسیه باشد و اینکه ما می‌توانیم بودجه نظامی خودمان را کاهش دهیم اما با توجه به خصومت روسیه و آنچه در کریمه رخ داد، گمان می‌کنم باید واقع‌بین باشیم و روی امنیت کشورمان سرمایه‌گذاری بیشتری کنیم.

روسیه در سال 2016 موشک‌های اسکندر با قابلیت نصب کلاهک هسته‌ای را به کالینینگراد در دریای بالتیک برد و دستگاه‌های دفاع موشکی 400 خود را در آنجا مستقر کرد.

 

امنیتی،

دانمارک ،

روسیه،

ناتو،

نظامی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.