ارتش پاکستان برای جلوگیری ازحملات به حالت آماده باش درآمد

در پی حمله نیروهای تحریک طالبان پاکستان به مکتب نظامی در پیشاور و کشته شدن 145 نفر، دولت این کشور از اتخاذ تدابیر امنیتی شدیدتر برای جلوگیری از حملات بیشتر این گروه خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ارتش پاکستان به منظور جلوگیری از حملات احتمالی طالبان این کشور به زندان‌ها و مراکز امنیتی پس از اعدام دو تروریست، به حالت آماده ‌باش درآمده است.

اعدام دو نفر که گفته می‌شود منتسب به گروه‌های تروریستی هستند، احتمال انجام حملات تلافی‌جویانه را بیشتر کرده است، این نخستین اعدام‌ها پس از گذشت بیش از ۶ سال در پاکستان بود که پس از حمله طالبان پاکستانی به مکتب نظامی در پیشاور دادگاه عالی پاکستان تصمیم به انجام چنین کاری کرد.

کمیته حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرده است از سرگیری حکم اعدام در پاکستان بیشتر براساس “خونخواهی‌های انتقام‌جویانه” است تا پیدا کردن مسببان اصلی کشتار کودکان مکتب در پیشاور.

براساس گزارش‌های رسیده از اسلام‌آباد، نیروهای ارتش پاکستان برای کمک به تأمین امنیت زندان‌ها در شهرها و ایالت‌هایی که احتمال حمله در آن‌ها زیاد است، به این محل ها اعزام شده‌اند.

برخی کارشناسان نظامی بر این باورند که تحریک طالبان پاکستان و سایر گروه‌ها برای آزاد کردن اعضای زندانی خود، ممکن است دست به حملاتی بزنند.

در همین حال مقامات پاکستانی می‌گویند از طرحی مطلع شده‌اند که براساس آن قرار است طالبان پاکستان با ربودن فرزندان افسران ارتش، دولت را به آزاد کردن زندانی‌های این گروه وادار کند.

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *