وزارت معارف 11 هزار معلم جدید استخدام می کند

 وزارت معارف در تازه مورد با برگزاری آزمون سراسری برای سال جدید تعلیمی 1393، یازده هزار معلم را جدیدا به وظیفه آموزگاری استخدام میکند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، فاروق وردک وزیر معارف افغانستان از شفافیت در کانکور سراسر معلمان جدید الشمول اطمینان داده گفت که پرسش ها توسط 104تیم مرکزی مهر وپاکت شده ودر صندوق های مصئون قفل شده اند وهمزمان در 32 ولایت، با آغاز امتحان سراسری باز و درخدمت شاملان کانکور معلمی قرار داده میشوند.

وی گفت که امتحان جذب معلم در ولایات دایکندی و نورستان به علت برفباری های شدید به فرصت بعدی به تعویق افتاده است.

به گفته وردک درعین زمان کمیته شکایات وظیفه دارد به تمام شکایات اشتراک کننده ها رسیدگی لازم را نماید.

آقای وردک افزود« وزارت معارف برای بهبود کیفیت تعلیم تلاش های وسیعی را روی دست گرفته است وهم اکنون 77 هزار دانشجوی رشته های معلمی مصروف تحصیل هستند.»

به قول مسولان از مجموع 210 هزار معلم 183 هزار معلم شامل قانون رتب ومعاش شده اند که معاش شان از 42% به 94% افزایش یافته است.

آقای وردک مدعی شد که تا سال 2015 هیج طفل دارای شرایط افغان از مکتب بیرون نخواهند ماند و درسال جدید تعلیمی در حدود 1.5 میلیون طفل جدیدا شامل مکتب خواهند شد که به این ترتیب درسال 1393 تعداد دانش آموزان در افغانستان به 12 میلیون تن خواهند رسید.

آقای احمد مشاهد رییس کمیسیون اصلاحات اداری وخدمات ملکی افغانستان هدف از برگزاری کانکور سراسری معلمان را توفیض صلاحیت به اهل مسلک وبهبود کیفیت معارف کشور خواند.

در همین حال آقای سعید منصور رییس معارف شهرکابل انتقاد کرد که معارف شهرکابل به 2400 بست معلمی جدید نیاز دارد درحالیکه وزرت معارف صرف 87 بست را منظور کرده است.

اما وزیر معارف میگوید که با توافقی که با ریاست جمهوری حاصل شده است هر ولایت میتواند دو برابر رقم بست های منظور شده اش استخدام کنند.

سید امین بهراد، خبرگزاری خاورمیانه، کابل

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *