۱۰ خدمه یک کشتی در فیلیپین توسط گروه ابوسیاف ربوده شد

n00038685-bگروه تروریستی ابوسیاف همپیمان داعش در فیلیپین ۱۰ خدمه اندونزیایی یک کشتی را ربود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، مقامات نظامی فیلیپین اعلام کردند که ۱۰ خدمه اندونزیایی یک کشتی تایوانی در تعطیلات آخر هفته توسط دو شبه نظامی گروه ابوسیاف ربوده شده اند.

تارنمای روزنامه ‘جاکارتا پست’ نیز گزارش داد این اندونزیایی ها به عنوان خدمه کشتی یدک کش تایوانی متعلق به بخش خصوصی فعالیت می کردند و روز شنبه در مسیر جاکارتا پایتخت اندونزی به مانیل پایتخت فیلیپین در نزدیکی مرز مالزی ربوده شده اند.

این روزنامه محل ربوده شدن این افراد را در کالیمانتان جنوبی اعلام کرد و نوشت که یدک کش در جزیره جولو در منطقه جنوب فیلیپین مرمز فعالیت گروه ابو سیاف مورد حمله قرار گرفت.

‘آرماناتا نصیر’ سخنگوی وزارت امور خارجه اندونزیا نیز گفت که این وزارتخانه هنوز اطلاعات در این زمینه را تایید نمی کند و امیدوار است امروز (سه شنبه) نظر دقیقی در این زمینه داشته باشد.

گروه تروریستی ابوسیاف در جنوب فیلیپین و در مرز با ایالت صباح مالزی فعال است و با ربودن گردشگران خارجی اقدام به باج گیری می کند و تاکنون چند گروگان خود را به دلیل نپرداختن باج به روش گروه تروریستی داعش سربریده است.

خدمه این یدک کش به کارفرمای خود اطلاع داده که ربوده شده اند، اما محل دقیق این رویداد نامشخص است.

گفته می شود مذاکره با گروه ابوسیاف برای آزادی این اندونزیایی ها آغاز شده و آنها ۵۰ میلیون پزو (یک میلیون و ۸۰ هزار دالر) باج طلب کرده اند.

فیلیپین و آمریکا، ابوسیاف را یک گروه تروریستی می دانند. این گروه که همپیمان داعش است با آدم ربایی، باج گیری می کند.

گروه تروریستی ابوسیاف سال ۱۹۹۰ با کمک ‘اسامه بن لادن’ بنیانگذار القاعده تشکیل شد.

مقامات نظامی فیلیپین تعداد افراد مسلح ابوسیاف را بین ۳۰۰ تا یکهزار نفر برآورد می کنند و این تروریست ها با حمایت نیروهای محلی در جنوب فیلیپین و در جنگل های باسیلان و ‘جولو’ محل های خود را تغییر می دهند.