آمریکا از دیپلمات هایش خواست به دلیل تهدیدات امنیتی استانبول را ترک کنند

دولت آمریکا از خانواده های دیپلمات‌ها و کارکنان کنسولگری خود در استانبول خواسته است به دلیل تهدیدهای تروریستی این شهر را فورأ ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، فارس نوشت: وزارت خارجه آمریکا از خانواده دیپلماتها و کارکنان خود خواست به دلیل تهدیدهای امنیتی و احتمال حمله تروریستی به آمریکاییها، استانبول را ترک کنند.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود همچنین از شهروندان آمریکایی خواسته است که از سفر به جنوب شرق ترکیه و دیگر مناطق این کشور که تهدیدهای تروریستی در آن وجود دارد خودداری کنند.

براساس این گزارش، این تصمیم براساس اطلاعات امنیتی مبنی بر تلاش گروههای تروریستی برای حمله به شهروندان آمریکایی در مناطقی مانند استانبول اتخاذ شده است.

با این وجود واشنگتن اعلام کرده است که کنسولگری این کشور در استانبول باز است و خدمات خود را به طور کامل ارائه خواهد داد و این دستور فقط مربوط به خانواده کارکنان این کشور در استانبول است.

در بخشهایی از ترکیه به دلیل وجود تهدیدهای تروریستی همچنان وضعیت فوق العاده حاکم است. از جمله فرماندار آنکار وضعیا فوق العاده را تا ۳۰ نوامبر در این منطقه تمدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *