پیشیمانی دختران اتریشی از پیوستن به جهاد نکاح

دولت اتریش اعلام کرده است شهروندان اتریشی که به منظور پیوستن به گروه‌های تروریستی از جمله داعش از این کشور خارج می‌شوند، دیگر حق بازگشت به کشور را ندارند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه،  دو دختر اتریشی که چند ماه پیش از شهر وین به منظور جهاد نکاح به گروه تروریستی داعش در سوریه پیوسته بودند، با ارتباط اینترنتی با خانواده هایشان اعلام کردند قصد بازگشت به اتریش را دارند.

دیلی میل انگلیس نوشت: این دو دختر ۱۵ و ۱۷ ساله اتریشی که حامله شده‌اند، در تماس اینترنتی با خانواده‌هایشان اعلام کرده‌اند که از اقدام خود پشیمان هستند و می‌خواهند به کشورشان باز گردند.

همین گزارش می‌افزاید: هنوز مشخص نیست که گروه داعش اجازه چنین کاری را به آنها بدهد و اینکه آنها چگونه و از چه طریقی می‌خواهند به کشورشان باز گردند.

این دو دختر اتریشی در بهار سال جاری هنگام فرار از وین برای پیوستن به گروه داعش در سوریه، در پیام‌هایی که هنگام فرار برای خانواده‌هایشان گذاشتند، نوشته بودند: “ما به خدا خدمت می‌کنیم و برای او جان می‌دهیم.”

یک روزنامه اتریشی که اطلاعات مربوط به این دو دختر را منتشر کرده، نوشته است آنها هم اکنون در شهر رقه سوریه که کنترل آن به دست داعش افتاده زندگی می‌کنند، و در قالب جهاد نکاح به ازدواج تروریست‌هایی از چچن در آمده‌اند.

Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *