اینترپل در تعقیب تاجر صاحب “کارخانه بچه سازی”

پولیس تایلند از آغاز جستجوهای بین‌المللی برای یافتن تاجر جوانی خبر داد که صاحب یک “کارخانه بچه سازی” است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، بنابر اعلام ماموران پولیس تایلند، این تاجر ۲۴ ساله جاپانی با سوءاستفاده از زنان نیازمند و از طریق لقاح مصنوعی، صاحب ۱۶ فرزند شده و قصد داشته تعداد آنان را افزایش دهد.

میتسوتوکی شیگتا، این تاجر جاپانی پس از آنکه ۹ کودک در این کارخانه بچه سازی در بانکوک کشف شدند، تحت تعقیب پولیس بین‌الملل قرار گرفته است.

پولیس تایلند در بازرسی که از محل انجام داد ۹ نوزاد را به همراه ۹ زن که در ازای دریافت پول، مسئولیت مراقبت از این کودکان را برعهده داشتند، پیدا کردند.

بنابراین گزارش شیگتا پدر هفت نوزاد دیگر هم هست.

آپیچارت سوریبونیا، از مدیران اینترپل در تایلند گفته است که در تلاش هستیم تا مشخص شود این تاجر جوان کیست و چرا اقدام به این کار کرده است.

همچنین از دفاتر پولیس بین‌الملل در جاپان، کامبوج، هنگ کنگ و هند درخواست شده تا در مورد سابقه این مرد اطلاعاتی جمع آوری کنند.

مسئول پرونده رسیدگی به جرائم این مرد جاپانی نیز گفته است که دو انگیزه قاچاق انسان و سوء استفاده از کودکان متوجه متهم است.

همچنین شیگتا از سال ۲۰۱۰ میلادی ۴۱ سفر به تایلند داشته و در یکی از سفرهایش به کامبوج چهار فرزندش را با خود همراه داشته است.

میتسوتوکی شیگتا در پی مراجعه پولیس به “کارخانه بچه‌سازی‌” که در آپارتمانش درست کرده بود، فرار کرده و هم اکنون تحت تعقیب است.

او پسر یک میلیاردر جاپانی است که به نوشته مجله معتبر “فوربس” در میان ثروتمندترین افراد جاپان جای دارد.

به گزارش روزنامه دیلی میل، این مرد ۱۱ زن تایلندی را برای فرزندآوری استخدام کرده بود و قصد داشته هر سال صاحب ۱۰ تا ۱۵ فرزند شود و این کار را تا زمانی که فوت می‌کند ادامه دهد.

 کارخانه‌های بچه سازی، مکان‌هایی هستند که زنان برای باردار شدن و فروش فرزندانشان تشویق شده یا به اجبار تن به این کار می‌دهند.

همچنین برخی زنان فقیر برای کسب درآمد داوطلبانه این چنین فرزندآوری می‌کنند. در مواردی نیز این نوزادان و کودکان برای فرزندخواندگی یا کار در مزارع و کارخانه‌ها فروخته می‌شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *