۸۰۰ تروریست در عراق دستگیر شدند

به دنبال فرار زندانیان از زندان ابوغریب عراق، عملیات گسترده ای از سوی نیروهای امنیتی در چند ولایت این کشور جهت شناسایی و بازداشت تروریستان به راه انداخته و تا کنون هشتصد تروریست دستگیر شده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، نوری المالکی نخست وزیر عراق اعلام کرده است که بعد از فرار زندانیان از زندان ابوغریب عراق ۸۰۰ تروریست را بازداشت کرده اند.

نخست وزیر عراق از کشورهای عربی بدون اینکه نامی از آنها به میان آورد خواسته است از دشمنی با ملت عراق دست بردارند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد کرد که آقای المالکی تاکید کرده که دستگاه امنیتی این کشور به پیگرد اعضای باقیمانده گروه های تروریستی ادامه خواهد داد.

نخست وزیر عراق همچنین از انهدام دهها پایگاه تروریستان طی روزهای اخیر خبر داده و گفته است که عملیات نظامی تا خشکاندن ریشه همه تروریسم در سراسر عراق ادامه خواهد داشت.

نخست وزیر عراق همچنین از کشورهای عربی خواست تا صفحه جدیدی در روابط خود با عراق باز کرده و از دشمنی با ملت عراق دست بردارند.

عملیات نظامی ارتش عراق در پی فرار بیش از پانصد تروریست از زندان ابوغریب آغاز شد و همچنان در ولایت های الانبار، صلاح الدین، کرکوک و دیاله ادامه دارد.

مالکی تاکید کرد: عراقی ها به دنبال روابط مثبت با دیگر کشورها مبتنی بر دوستی ها و همکاری هستند البته به شرط اینکه در مقابل نیز اراده ای برای روابط مثبت و منافع مشترک و عدم دخالت در امور داخلی وجود داشته باشد.

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *