80 درصد شهروندان شهر کندز، پول شهری و صفایی خود را  نمی‌پردازند

۱۳ قوس ۱۳۹۶

مسؤلان ریاست شهرداری کندز می‌گویند، از 10 سال بدینسو 80 درصد شهروندان شهر کندز پول شهری و صفایی شان را نپرداخته اند و این اداره در تطبیق برنامه های توسعه¬یی اش کوتاه آمده است.

نجیب الله عمرخیل شهردار کندز به خبرگزاری خاورمیانه گفت، پرداخته نشدن پول صفایی و شهری سبب شده که بودجه شهرداری پایین بیاید و پلان های این اداره به گونه بهتر تطبیق نگردد.

به گفته شهردار کندز این اداره 30 ملیون افغانی بودجه توسعه‌یی دارد؛ اما نپرداختن پول صفایی و شهری باعث شده است که خدمات آنگونه که مردم می‌خواهند عرضه شود.

به گفته آقای عمرخیل هنوز فرهنگ همکاری رضاکارانه با نهادهای دولتی در نزد مردمان شهر کندز جا نه افتاده است.

در این حال عبدالحمید حمیدی فرمانده پولیس کندز می‌گوید، در بخش جمع‌آوری عواید شهرداری حاضر است که این اداره را همکاری کند.

فرمانده پولیس کندز می‌گوید، افرادی را که از ادارات دولتی مقروض باشند و اسامی شان به این اداره فرستاده شود جلب نموده و به ادراه مربوطه تسلیم می¬دهند.

بر اساس معلومات شهردار کندز نزدیک به 40 هزار خانواده در این شهر زندگی می‌کنند و پول شهری و صفایی هر خانواده سالانه 900 افغانی می‌شود.

به گفته مسؤلان شهرداری کندز، درین اواخر بنابر طرح پیشنهادی حکومت مرکزی پول مصارف برق و شهری و صفایی یکجا شده و از این پس در صورت نپرداختن پول شهرداری برق خانواده ها قطع می‌گردد.

محراب الدین ابراهیمی-خبرنگار زون شمال

بودیجه

شهری

صفایی

کندز

مردم


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.