75 درصد از شهر موصل عراق از وجود داعش آزاد شده است

۴ حمل ۱۳۹۶

نیروهای عراقی ضمن مهار حملات گروه تروریستی داعش در بخش قدیمی موصل، موفق شدند 75 درصد این منطقه را از کنترل داعش خارج و نیز محله الیابسات را در بخش غربی این شهر آزاد کنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، منابع امنیتی اعلام کردند که دیروز پنجشنبه در درگیری های سنگین در منطقه قدیمی شهر موصل واقع در بخش غربی دجله، بیش از 75 درصد این منطقه را از کنترل داعش خارج کردند.

به گفته منابع اگرچه سرعت عملیات طی 10 روز گذشته کند شده است، اما نیروهای امنیتی عراق گام به گام و کوچه به کوچه در حال پیشروی در مرکز موصل هستند.

نیروهای عراقی در ادامه عملیات در مرکز بخش غربی موصل موفق شدند محله الیابسات را در بخش غربی آزاد کنند. آنان پرچم های عراق را بر فراز ساختمان های این منطقه نصب کردند.

ابومهدی المهندس معاون فرمانده الحشدالشعبی نیز تاکید کرد که کلیه راه های مواصلاتی داعش از موصل به سمت مرزهای سوریه قطع شده و الحشدالشعبی در این مرحله، سلاح های پیشرفته وارد عملیات کرده است.

وی همچنین تاکید کرد که الحشد الشعبی علاوه بر عملیات نظامی، در روزهای اخیر نقش مهمی در امدادرسانی به آوارگان و کمک های لجستیکی و پزشکی و مهندسی به سایر نیروهای مسلح عراق به عهده گرفته است.

وی در خصوص کمک های مردمی که با ندای مرجعیت و با ابتکار الحشدالشعبی برای اهالی آواره موصل جمع آوری شده بود، گفت این کمک ها در قالب 1900 موتر باربری و تریلر به مناطق شمالی عراق رسیده و حتی تا عمق بخش غربی موصل در میان آوارگان توزیع شده است.

در همین حال کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل از محاصره شدن 400 هزار عراقی در غرب موصل خبر داد.

کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل تاکید کرد که حدود 400 هزار عراقی در بخش قدیمی شهر در غرب موصل محاصره شده اند در حالی که از کمبود مواد غذایی رنج می برند و به علت بمباران در ترس و نگرانی به سر می برند.

75 درصد پاکسازی

ارتش عراق

داعش

در حال پیشروی

عراق

موصل


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.