۷۵ درصد از شهر موصل عراق از وجود داعش آزاد شده است

نیروهای عراقی ضمن مهار حملات گروه تروریستی داعش در بخش قدیمی موصل، موفق شدند ۷۵ درصد این منطقه را از کنترل داعش خارج و نیز محله الیابسات را در بخش غربی این شهر آزاد کنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، منابع امنیتی اعلام کردند که دیروز پنجشنبه در درگیری های سنگین در منطقه قدیمی شهر موصل واقع در بخش غربی دجله، بیش از ۷۵ درصد این منطقه را از کنترل داعش خارج کردند.

به گفته منابع اگرچه سرعت عملیات طی ۱۰ روز گذشته کند شده است، اما نیروهای امنیتی عراق گام به گام و کوچه به کوچه در حال پیشروی در مرکز موصل هستند.

نیروهای عراقی در ادامه عملیات در مرکز بخش غربی موصل موفق شدند محله الیابسات را در بخش غربی آزاد کنند. آنان پرچم های عراق را بر فراز ساختمان های این منطقه نصب کردند.

ابومهدی المهندس معاون فرمانده الحشدالشعبی نیز تاکید کرد که کلیه راه های مواصلاتی داعش از موصل به سمت مرزهای سوریه قطع شده و الحشدالشعبی در این مرحله، سلاح های پیشرفته وارد عملیات کرده است.

وی همچنین تاکید کرد که الحشد الشعبی علاوه بر عملیات نظامی، در روزهای اخیر نقش مهمی در امدادرسانی به آوارگان و کمک های لجستیکی و پزشکی و مهندسی به سایر نیروهای مسلح عراق به عهده گرفته است.

وی در خصوص کمک های مردمی که با ندای مرجعیت و با ابتکار الحشدالشعبی برای اهالی آواره موصل جمع آوری شده بود، گفت این کمک ها در قالب ۱۹۰۰ موتر باربری و تریلر به مناطق شمالی عراق رسیده و حتی تا عمق بخش غربی موصل در میان آوارگان توزیع شده است.

در همین حال کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل از محاصره شدن ۴۰۰ هزار عراقی در غرب موصل خبر داد.

کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل تاکید کرد که حدود ۴۰۰ هزار عراقی در بخش قدیمی شهر در غرب موصل محاصره شده اند در حالی که از کمبود مواد غذایی رنج می برند و به علت بمباران در ترس و نگرانی به سر می برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *