اسد ۱۴, ۱۳۹۹

۷ طالب مسلح در هرات و غور کشته وزخمی شدند

در نتیجه حمله طالبان مسلح بالای پوسته های امنیتی در ولایت غور، و مقاومت نیروهای امنیتی کشور چهار تن به شمول یک تن از فرماندهان مشهور طالبان مسلح کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این حمله که شب گذشته آغاز و تا ظهر امروز دوشنبه در قسمت های مختلف ولسوالی پسابند غور ادامه داشته و تا کنون هیچ آسیب به نیروهای افغان نرسیده است.

همچنین در یک درگیری دیگر میان شورشیان طالب و نیروهای امنیتی در ولسوالی شیندند هرات سه تن از طالبان به شمول یک تن از سران طالبان مسلح کشته و زخمی شده اند.

 مقام های امنیتی در این ولایت می گویند: این درگیری ازصبح یکشنبه آغاز و تا نیمه های شب گذشته  در منطقه زیرکوه ولسوالی شیندند ادامه داشت.

محمدغوث ملیار فرمانده پولیس ولسوالی شیندند هرات گفت: روز گذشته شماری از طالبان مسلح بالای مواضع سربازان پولیس محلی در زیرکوه حمله کردند که درگیری بین پولیس و طالبان آغاز شد.

او گفت: در نتیجه این درگیری ۱۲ ساعته  که سربازان پولیس ملی و ارتش نیز اشتراک کرده بودند، دو تن از طالبان مسلح زخمی شده اند.

فرمانده پولیس ولسوالی شیندند هرات افزود در این درگیری یک تن از سربازان پولیس ملی نیز زخمی شده است.

در همین حال یک مقام محلی در این ولسوالی که نخواست نامش ذکر گردد گفت: که در این درگیری یک تن از سران طالبان مسلح نیز کشته شده است.

از سوی هم طالبان مسلح با ارسال خبرنامه ای این رویداد را تایید کرده و گفته اند در این درگیری به شمول یک فرمانده پولیس محلی سه تن از سربازان کشته و زخمی شده اند.

این در حالی است که از صبح امروز یک عملیات بزرگ پاکسازی از سوی نیروهای افغان در این ولسوالی راه اندازی شده است و به گفته مقام ها تا پاکسازی کامل این ولسوالی از وجود مخالفان مسلح، این عملیات ادامه خواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *