۶۰ درصد از پولیس در شاهراه ها اخاذی می گیرند

دیده بان شفافیت افغانستان، به تازه گی گزارشی را در باره اخاذی بی مورد توسط پولیس در مسیر شاهراه ها ترتیب و به نشر سپرده است که براساس آن ۶۰ درصد پولیس در مسیرجاده ها از مردم پول می گیرند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در گزارش نشره شده دیدبان شفافیت افغانستان تاکید شده است که روند (اخاذی) در حال افزایش است.

با این حال وزارت امور داخله کشور با نشر خبر نامه ای گفته است که این گزارش بربنیاد یافته های کهنه ترتیب شده است چنانچه تهیه کنندگان گزارش تاکید کرده اند که این گزارش بر بنیاد بررسی هایی سال ۲۰۱۲ میلادی ترتیب یافته است.

در خبرنامه وزارت داخله آمده است همان گونه که این وزارت در گذشته نیز بارها تاکید کرده، مبارزه با فساد در صفوف نیروهای پولیس یکی از اهداف عمده و جدی خود به شمار می رود، با آن که وجود فساد در صفوف نیروهای پولیس یک پدیده ی قابل انکار نیست اما با گذشت هر روز تلاش های وزارت امور داخله در راستای از میان برداشتن فساد در تمامی سطوح شدت بیشتر می گیرد.

براساس این خبر نامه، نا دیده گرفتن عامل “زمان” در تهیه گزارش ها و داوری ها در مورد کاستی هایی که در صفوف نیروهای پولیس وجود دارد، می تواند پرسش بر انگیز باشد.

مبارزه با فساد در صفوف پولیس ملی به ویژه پس از آن که محمد عمر داوودزی به سمت رهبری وزارت امور داخله گماشته شد، شدت بیشتر یافته و آن گونه که ایشان در حضور نمایندگان مجلس در شورای ملی بر مبارزه جدی با فساد تاکید نمود، در این اواخر تلاش های جدی ای در راستای مبارزه با فساد انجام شده و در حال انجام شدن است.

وزارت امور داخله در حالی که بر مبارزه جدی با فساد در صفوف نیروهای پولیس تاکید می کند، گزارش اخیر دیده بان شفافیت افغانستان را در مورد اخاذی های پولیس در مسیر شاهراه ها، تایید نمی کند.

این وزارت در نظر دارد که از طریق نهاد های کشفی در مورد ادعا های مطرح شده در این گزارش بررسی های لازمی را انجام دهد، چنانکه اشاره شد مبارزه با فساد یک برنامه ی در حال اجرأ اما زمان گیر است که با گذشت هر روز به نتایج مثبتی منتهی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *