۵ مقام عالی رتبه کوریای شمالی اعدام شد

رهبر کوریای شمالی در یک اقدام تازه، ۵ تن از اعضای عالی رتبه وزارت خارجه این کشور را به دلیل شکست مذاکره با امریکا در «هانوی»، اعدام کرد.

به گزارش بخش بین الملل خبرگزاری خاورمیانه، روزنامه «چوسون ایلبو» کوریای جنوبی در یک افشاگری گفته است که «کیم هیوک چول» فرستاده ویژه کوریای شمالی به امریکا همراه با چهار مقام از وزارت خارجه این کشور که مسؤول مذاکرات برای نشست دوم ترامپ و اون بودند، اعدام کرده است.

در گزارش آمده که این افراد مقصر شکست نشست «هانوی» دانسته شده و به همین علت اعدام شده اند.

یکی از منابع کوریای شمالی که خواست نامش فاش نشود گفته است که «کیم هیوک چول»، در فرودگاه «میریم» به همراه چهار تن از اعضای ارشد وزارت خارجه در مارچ سال جاری میلادی مورد بازجویی قرار گرفته و اعدام شدند.

در عین حال، گفته می شود که «کیم یونگ چول»، وزیر خارجه کوریای شمالی نیز در معرض کار اجباری و آموزش‌ های ایدئولوژیکی قرار گرفته است.

وی در نشست میان کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا به همراه مایک پامپئو، وزیر خارجه امریکا حضور داشت.

همچنین «کیم سونگ هایه»، یکی از مقام‌ های همکار وزیر خارجه کوریای شمالی نیز که در مذاکرات با امریکا حضور داشت، به اردوگاه زندانیان سیاسی منتقل شده است.

این روزنامه همچنین نوشت «کیم یو جونگ»، خواهر رهبر کوریای شمالی که به وی در نشست «هانوی» کمک می ‌کرد نیز برکنار شده است؛ اما از سرنوشت وی اطلاعی در دست نیست.

از سوی دیگر امریکا اعلام کرده است که با جدیت اخبار مربوط به این اعدام ها را بررسی می کند.

خبرهای مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *