اسد ۱۹, ۱۳۹۹

۲۲ هزار کشته و مجروح در تجاوز ۲۰۰ روزه عربستان به یمن

485277_462حمله کشورهای ائتلاف به سرکردگی سعودی به یمن در ۲۰۰ روز گذشته حدود هفت هزار کشته و ۱۵ هزار مجروح برجای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، پایگاه خبری اخبارالساعه امارات امروز چهارشنبه نوشت: حملات جنگنده – بمب افکن ها و موشکی نیروهای کشورهای ائتلاف به شهرهای امانه، ذمار، الجوف، الحدیده، صنعا، صعده، تعز، حجه، اب، البیضاء، الاحیاء و روستاها و بازارهایی که محل تجمع مردمی هستند افزایش قربانیان که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهند به همراه داشته است.

براساس این خبر، مراکز بهداشتی، آموزشی، گردشگری، تاریخی و فرهنگی و حتی موترهای امدادی (آمبولانس ها) و موترهای حمل مواد غذایی و سوخت نیز از بمباران کشورهای متجاوز در امان نمانده اند.

این پایگاه خبری اماراتی افزود: راهها و پل های ارتباطی بین شهرهای یمن و منازل مسکونی مردم قبایل در روستاها و کارخانه ها نیز هدف حملات جنگنده های آل سعود قرار گرفته و دهها کشته و زخمی برجای گذاشته است.

جنگ عربستان به یمن که وارد هفتمین ماه خود شده موجب بروز بحران انسانی در این کشور شده و انتقاد و اعتراض سازمان های حقوق بشری جهانی را به دنبال داشته است.

براساس این گزارش، در اثر این حملات تاکنون ۱۰۸۶ کودک، ۱۵۰۸ زن و ۳۴۸۵ مرد کشته و ۱۹۴۲ کودک، ۱۵۵۲ زن و ۱۱۱۴۹ مرد نیز مجروح شده اند.

سازمان ملل متحد ماه گذشته میلادی (سپتامبر) با اشاره به کشته شدن ۴۰۰ کودک یمنی در ۵ ماه گذشته بر اثر حملات هوایی عربستان به یمن و زخمی شدن ۶۰۰ نفر دیگر، اعلام کرد: شمار کودکان قربانی و مجروح نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

وی تصریح کرد: دستکم ۷۳ درصد از مرگ و میرهای کودکان یمنی نتیجه حملات هوایی عربستان به خاک این کشور بوده است.

عربستان و ۹ کشور عربی دیگر به جز عمان با همراهی آمریکا از ششم ماه حمل حملات هوایی، دریایی و زمینی را علیه گروه مقاومت مردمی یمن را آغاز کرده اند و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مکاتب و منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند.