یونسکو با تغییر نام مسجدالاقصی مخالفت کرد

۱ ثور ۱۳۹۵

مسجدسازمان علمی فرهنگی وتربیتی سازمان ملل (یونسكو)، درخواست رژیم اسرائیل برای تغییر نام مسجد الاقصی به «جبل الهیكل» را رد كرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، تصمیم روز سه‌شنبه این سازمان در مخالفت با استفاده از اصطلاح اسرائیلی «جبل الهیكل» برای «مسجد الاقصی» كه نامی عربی-اسلامی است، با استقبال گسترده‌ای از سوی فلسطینیان روبرو شد.

درهمین رابطه بیشتر 33 كشور حاضر در رای گیری با استفاده از نام «جبل الهیكل» برای مسجد الاقصی مخالفت كردند و6 كشور نیز خواستار استفاده از نام اسرائیلی شدند و 17 كشور هم رای ممتنع دادند.

پس از این مصوبه، یوسف المحمود سخنگوی رسمی دولت تشكیلات خودگردان فلسطین گفت: این مصوبه نشان دهنده این است كه جهان بر تلاش رژیم اسرائیل برای جعل تاریخ به منظور ازمیان بردن میراث عربی ومقدس‌ترین مقدسات مسلمانان و مسیحیان در بیت‌المقدس اشغالی نظارت دارد

وی افزود: ما از این مصوبه استقبال می‌كنیم، تلاش‌های چند دهه اسرائیل در این زمینه، بطلان خود را نشان داد چرا كه برپایه جعل و گمراه سازی استوار بوده و درپی آن است تا میراث چند هزار ساله را از میان ببرد و این چیزی است كه باستان شناسان بزرگ جهان از جمله برخی از باستان شناسان اسرائیلی به آن معترفند.

سخنگوی تشكیلات خودگردان فلسطینی همچنین ازسازمان یونسكو خواسته است، اقدام‌هایی فوری برای «متوقف كردن تجاوزهای خطرناک درحق شهر بیت‌المقدس» به اجرا بگذارد.

اسرائیل،

بیت المقدس،

فلسطین

مخالفت،

مسجدالاقصی،

یونسکو،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed