کنفرانس مبارزه علیه تروریزم در هند برگزارشد

کنفرانس مبارزه علیه تروریزم با حضور “حکمت خلیل کرزی” معین سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان در دهلی جدید هند برگزارشد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، معین سیاسی وزارت امور افغانستان بنابر دعوت بنیاد هند در کنفرانس «مبارزه علیه» تروریزم، منعقده دهلی جدید اشتراک کرد.

آقای خلیل کرزی در این کنفرانس، در مورد عوامل ایجاد و ریشه یا یدپدیدۀ تروریزم و راه های مبارزه با این پدیده به تفصیل صحبت نمود.

وی گفت: قبلاْ تلاش حلقات تروریستی بر این محور متمرکز بود تا رعب و ترس را در جامعه ایجاد نمایند؛ ولی اکنون به کشتار جمعی می پردازند. این امر ایجاب همکاری نزدیک و جدی جامعه جهانی و بالاخص کشورهای منطقه را با این پدیده شوم می¬نماید»

معین سیاسی وزات امور خارجه در حاشیه این کنفرانس با ‌آقای شان موگم؛ وزیر امور داخله سنگاپور در مورد تقویت و تعمیق بیشتر همکاری¬ها میان افغانستان و سنگاپور در ساحات مختلف و همچنان سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری افغانستان به آن کشور صحبت نمود.

معین سیاسی با آقای ام. جی. اکبر؛ وزیر دولت در امور خارجه هندوستان نیز ملاقات نموده و روی موضوعات مختلف، منجمله تقویت بیشتر همکاری¬ها و اشتراک هند در نشست بعدی قلب آسیا که قرار است در شهر باکو برگزار گردد، صحبت نمود.

معین سیاسی؛ هم چنان با همتای هندی خویش؛ گسوبرا منیم” معین وزارت امور خارجه هند دیدار و ملاقات نموده و در مورد آمادگی برای نشست سه¬جانبه افغانستان؛ هند و ایران؛ نشست سه-جانبه افغانستان؛ هند و ایالات متحده و تدویر شورای مشارکت افغانستان و هند صحبت¬های همه جانبه نمود.

همچنین معین امور اقتصادی وزارت امور خارجه هند، در مورد برنامه های آینده انکشافی هند برای افغانستان در ساحات خانه سازی؛ تاسیسات آبیاری و آموزش مسلکی و حرفوی بحث و صحبت همه جانبه نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *