کشف ۳ ذخیره گاه مهمات مربوط شبکه حقانی در ولایت پکتیکا

ماموران ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان سه ذخیره گاه مهمات مربوط به شبکه تروریستی حقانی را در ولایت پکتیکا کشف کردند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این ذخیره گاه های سلاح و مهمات مربوط شبکه حقانی در ولسوالی گیانی ولایت پکتیکا در شرق کشور کشف شده است.

ریاست عمومی امنیت ملی کشور با نشر بیانیه ای اعلام کرد که این ذخیره گاه در جریان عملیات های ویژه کشف شده و در آن جلیقه های انتحاری “واسکت”، مواد انفجاری، بمب ها کنار جاده ای، انواع سلاح و مهمات جاسازی شده بود.

از این ذخیره گاه ها ۱۳ عدد جلیقه انتحاری، “واسکت”، ۱۶ میل راکت انداز RPG 7 .، یک میل توپ ۸۲ ملی متری، یک میل دهشکه با دو میل فالتوی آن، یک میل زیکو یک معه ۱۰ عدد شارژور آن، ۵ میل پیکا، ۵ میل کلاشنیکوف، یک میل تفنگچه، ۷۰  حلقه بمب، ۵۰۰ کیلو مواد انفجاری، ۲۴ بکس مرمی دهشکه، ۳۸ بکس مرمی زیکویک، ۵۰ عدد تخت ریموت کنترل، ۴۷  فیر مرمی هاوان، ۹ فیر مرمی راکت انداز، یک عراده موتر سایکل، ۵۰ عدد سرگلوله هاوان، ۲۳ عدد پرتله،۲  پایه مخابره آیکم و یک پایه کمره فلمبرداری بدست آمده است.

همچنین صدها فیر مرمی از انواع سلاح ها  و مقداری زیاد ادوات نظامی که به منظور انجام حملات انتحاری و فعالیت های تروریستی، تخریبی و بمب گذاری از آن استفاده می شود، بدست آمده است.

ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرد که  ۲ تن از افراد شبکه تروریستی حقانی نیز دستگیر شده و با کشف سلاح و مهمات از چندین حادثه انتحاری و تروریستی در مربوطات ولایت پکتیکا جلوگیری بعمل آمده است.