اسد ۱۹, ۱۳۹۹

پادشاه اردن داعش را به جنگ بی‌امان تهدید کرد

پادشاه اردن، ساعاتی پس از اعلام افزایش سطح مشارکت کشورش در ائتلاف ضد داعش تصریح کرد که دولت اردن در جنگ

پادشاه اردن، ساعاتی پس از اعلام افزایش سطح مشارکت کشورش در ائتلاف ضد داعش تصریح کرد که دولت اردن در جنگ علیه این گروه تروریستی هیچ انعطافی به خرج نمی‌دهد و به شدت انتقام خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن طی سخنانی اظهار کرد: خون معاذ الکساسبه پایمال نخواهد شد و پاسخ اردن به این جنایت وحشیانه، شدید خواهد بود چرا که داعش تنها با ما نمی‌جنگد بلکه در حال جنگیدن با دین حنیف اسلام و ارزش‌های آن است.

وی بعد از بازگشت از امریکا در فرودگاه بین‌المللی اردن مورد استقبال هزاران اردنی قرار گرفت آنها با شعارهایی خواستار گرفتن انتقام خون کساسبه و حمله به داعش شدند.

پادشاه اردن تصریح کرد که کشورش برای حمایت از اعتقاد و ارزش‌های انسانی وارد جنگ با داعش می‌شود که این جنگ بدون هیچ ملایمتی خواهد بود و برای نابودی تمام داعشی‌ها و رساندن آنها به مجازاتشان کاملاً آماده است.

اکثر کارشناسان و تحلیلگران نظامی اعلام کردند که مداخله زمینی در مرحله کنونی خارج از توان اردن است و این کشور به تلاش‌های بین‌المللی در این خصوص نیازمند است.

پادشاه اردن در ادامه افزود که به نهادهای اردن و دستگاه‌های نظامی و سطح امنیتی کشور مطمئن است و به توانایی نهادهای ذیربط برای حمایت از مردم اردن ایمان دارد.

پادشاه اردن در پایان ضمن اظهار افتخار به تمام خانواده‌های اردنی از همگان خواست تا در یک صف مقابل گروه‌های تروریستی بایستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *