وزیر امور خارجه آمریکا وارد بحرین شد

۱۹ حمل ۱۳۹۵

635751563896456326وزیر امور خارجه آمریکا عصر چهارشنبه برای گفتگو و شرکت در شست کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس وارد بحرین شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از تسنیم، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، عصر چهارشنبه برای حضور در نشست کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و رایزنی درباره مسئله حقوق بشر در بحرین، که از سال 2011 شاهد انقلاب مردمی است، وارد منامه شد.

آخرین سفر وزیر خارجه آمریکا به منامه، که میزبان پنجمین مقر ناوگان آمریکا است، به دسامبر 2010 بازمی‌گردد. هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه وقت آمریکا در جریان این سفر با مقام‌های رژیم آل‌خلیفه درخصوص بحران بحرین و مسئله حقوق بشر گفت‌وگو کرد.

یک مسئول آمریکایی که کری را در این سفر همراهی می‌کند، اعلام کرد: «وزیر امور خارجه آمریکا در سفر به بحرین، که صبح جمعه پایان می‌یابد، درباره چالش‌های داخلی بحرین به‌ویژه مسئله آزادی بیان گفت‌وگو می‌کند.»

بر این اساس، کری، امروز با مقام‌های ارشد بحرین دیدار و همچنین در نشست کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (عربستان سعودی، بحرین، امارات، کویت، قطر و عمان) شرکت خواهد کرد.

این مسئول آمریکایی افزود: کری در دیدار با همتایان خود در شورای همکاری خلیج فارس، از آنها خواهد خواست از نفوذ خودشان بر روی معارضان سوری استفاده کنند و معارضان را برای رعایت آتش‌بسی، که از 27 فبروری گذشته اجرا می‌شود، تحت فشار قرار دهند.

‫سفر وزیر امور خارجه آمریکا به منامه، که کشورش از دیکتاتوری رژیم آل‌خلیفه حمایت می‌کند، با واکنش‌های مردمی، فعالان و گروه‌های انقلابی بحرینی مواجه شده است.

«سیدمرتضی السندی» یکی از رهبران جریان «الوفاء» بحرین و سخنگوی این جریان به خبرگزاری تسنیم اعلام کرد: «نیروهای انقلابی بحرین با صدور بیانیه‌ای سفر کری به کشورشان را غیر قابل قبول اعلام کردند؛ زیرا آنان آمریکا را در جرائم آل‌خلیفه علیه ملت بحرین شریک می‌دانند.»

برخی از فعالان مدنی نیز موجی از توئیت‌های اعتراض‌آمیز را به مناسبت سفر جان کری به بحرین راه انداخته‌اند.

آمریکا ،

بحرین،

جان کری،

عضو،

معارضان،

مقر ناوگان،

همتایان ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed