هشدار شورای اروپا نسبت به حملات علیه زیر ساختهای غیرنظامی در سوریه

۱ حوت ۱۳۹۴

0,,16292794_303,00شورای اروپا از طرف های درگیر جنگ در سوریه خواست که حملات علیه زیر ساختهای غیر نظامی را متوقف سازد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شورای اروپا در بیانیه‌ای بعد از نشست دو روزه خود در بروکسل اعلام کرد: شورای اروپا با استقبال از شروع انتقال کمکهای انساندوستانه به غیر نظامیان در مناطق محاصره شده در سوریه، از طرفهای درگیر می‌خواهد که ادامه روند کمک رسانی را تضمین کنند و از این روند به عنوان اولین گام در راستای امداد رسانی در سراسر سوریه بدون هیچ ممانعتی بر اساس توافق مونیخ و با اجرای تمام قوانین بین‌المللی در شهرهایی مانند حلب حمایت کنند.

هم چنین این شورا نگرانی خود را از افزایش درگیریها در سوریه با وجود تلاشها برای مذاکرات صلح اعلام کرد.

به نوشته این بیانیه، شورای اروپا بار دیگر بمباران زیرساختهای غیر نظامی را در سوریه توسط طرفهای درگیر محکوم می‌کند و خواستار توقف هر چه سریعتر درگیری‌ها در مناطق مسکونی به خصوص در کریدور حلب و مرز سوریه-ترکیه است.

هم چنین بر اساس گزارش پزشکان بدون مرز که چند روز گذشته منتشر شد، 25 نفر در اردوگاهی وابسته به بیمارستان مورد حمایت این آژانس در ولایت ادلب کشته شدند.

در همین راستا، روز سه شنبه ایگور مارازوف از کمیته امور بین‌الملل در شورای فدراسیون روسیه اعلام کرد که بمباران این بیمارستان توسط یک جنگنده آمریکایی انجام گرفت که از پایگاه هوایی اینجرلیک در ترکیه به پرواز درآمده بود.

امنیت،

توقف

حملات،

سوریه،

شورای اروپا،

غیرنظامی،

محکوم،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed