نگرانی هند از ترویج افراط گرایی در مالدیو توسط عربستان

۲۴ حمل ۱۳۹۵

9410x19x2x21172602177216نويسنده هندی تلاش عربستان برای رشد افراطی گری در بين مسلمانان مالديو را زنگ خطری برای اين كشور دانست .

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه،«سونيل رامن» روز سه شنبه با انتشار مطلبی در پايگاه خبری «فرست پست » نوشت: هند بايد از رشد افراط گرايی در همسايگی اين كشور در مالديو نگران باشد.

نويسنده اين مطلب معتقد است: ‘عبدالله يامين’ رييس جمهوری مالديو كه اكنون در هند بسر می برد، در دو سال و نيم گذشته و بعد از به قدرت رسيدن از اقدامات عربستان برای ترويج افراط گرايی در اين كشور حمايت كرده است .

در بخش ديگری از اين مطلب اضافه شده است: مالديو با قرار داشتن در سر راه تجارت غرب و شرق از اهميت استراتژيک زيادی برخوردار است .

نويسنده در ادامه با اشاره به سخنان «عبدالله بامين » رئيس جمهوری مالديو به نقل از وی می نويسد: عربستان در تبليع اسلام «ميانه رو» به اين كشور كمک می كند.

درادامه اين مطلب اضافه شده است عربستان سعودی چندی پيش با امضای توافقنامه ای قرار شد به مالديو برای ساختن مساجد و اعزام مبلغان و ائمه مساجد به اين كشور كمک كند.

نويسنده اين مطلب در ادامه با اشاره به جمعيت 350 هزار نفر مالديو نوشت: تاكنون 40 نفر از اين كشور به گروههای تروريستی در سوريه و عراق پيوسته اند.

به نوشته اين پايگاه خبری در 2 سال گذشته تاكنون تعدادی از مقامات ارشد عربستان از جمله سلمان بن عبدالعزيز از مالديو ديدن كرده اند.

در ادامه اين مطلب آمده است:«ملک سلمان» تاكنون مبلغ 1.2 ميليون دالر برای ساخت 10 مسجد و 1.5 ميليون دالر به صندوق وقف و 1.5 ميليون دالر ديگر در بخش بهداشت اين كشور هزينه كرده است.

دربخش ديگری از اين مطلب اضافه شده است «عبدالله بامين » رئيس جمهوری مالديو در 2 سال گذشته تاكنون 3 بار به عربستان سعودی سفر كرده است .

«عبدالله بامين عبدالقيوم» رئيس جمهوری مالديو روز يكشنبه وارد دهلی نو شد و با رئيس جمهوری، نخست وزير، وزير خارجه و تعدادی از مقامات هندی ديدار و گفتگو كرد.

هند و مالديو روز گذشته 6 توافقنامه همكاری در زمينه امنيتی، تروريسم ،اقتصادی و بازرگانی امضا كردند.

16 میلیون دالر

افراط گرایی،

دالر،

عربستان،

مالدیو،

مسلمانان ،

هند

هند،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed