فلسطین رسما عضویت دادگاه کیفری بین‌المللی را گرفت

۱۲ حمل ۱۳۹۴

یک منبع رسمی اعلام کرد که فلسطین امروز(چهارشنبه) رسما عضو دادگاه کیفری بین‌المللی شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، این منبع تاکید کرد که فلسطین رسما به عضویت این دادگاه بین المللی درآمد.

پیشتر صائب عریقات از آغاز تحقیقات دادگاه کیفری بین المللی درخصوص شهرک‌سازی‌های اسرائیل و جرائم جنگی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه خبر داده بود.

مذاکره کننده ارشد فلسطین در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی عنوان داشت: دادگاه کیفری بین المللی تحقیقات اولیه خود را درخصوص پرونده شهرک سازی‌های اسرائیل و جرائم جنگی آن علیه نوار غزه در جریان سال گذشته آغاز کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: ما با امضای منشور رم گام‌های نخست را برای پیوستن به دادگاه کیفری بین المللی به صورت رسمی از آغاز آوریل اتخاذ کرده‌ایم و تحقیقات اصلی درخصوص این دو پرونده آغاز خواهد شد.

عریقات تاکید کرد: جایگاه حقوقی و بین المللی فلسطین به عنوان یک کشور تحت اشغال به شمار می‌آید همان طور که برخی کشورها در جریان جنگ جهانی دوم تحت اشغال دیگر کشورها بودند. این جایگاه بین المللی به ما اجازه می دهد تا به ۵۲۳ نهاد و منشور و پروتکل بین المللی بپیوندیم.

عریقات عنوان داشت: برخی طرف ها از جمله آمریکا تلاش می‌کنند تا مانع رفتن ما به دادگاه کیفری بین المللی علیه اسرائیل شوند اما ما می‌گوییم که مجرم باید محاکمه شود. ما تمام اسناد خود را بعد از یک آوریل ارائه خواهیم داد و البته پرونده‌های دیگر نیز علیه اسرائیل از جمله مساله اسیران و ترورها و مصادره اراضی وجود دارد.

بین‌المللی ،

دادگاه کیفری،

عضو

فلسطین ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed