عقب نشینی گروه تروریستی القاعده از زنجبار و جعار یمن

۱۶ ثور ۱۳۹۵

کمک قطر به فرار زندانیان القاعده در یمنمنابع خبری اعلام كردند، تروریست های القاعده طی توافقی با نیروهای عربستانی از شهرهای زنجبار و جعار در ولایت ابین یمن عقب نشینی كردند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، شبكه خبری اسكای نیوز امروز پنجشنبه با اعلام این خبر افزود: تروریست های القاعده بر اساس این توافق و با میانجیگری قبایل، ماین های كار گذاشته شده در شهرهای زنجبار و جعار را جمع آوری و خنثی كردند.

تجاوز مستقیم عربستان و متحدانش به یمن منجر به تقویت حضور گروه های تروریستی از جمله القاعده و داعش در این كشور به دلیل بهره مندی از كمک های مالی و تسلیحاتی عربستان شده است.

عربستان با ائتلاف برخی كشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریكا٬ از ششم ماه حمل سال گذشته حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز كرد تا«عبد ربه منصورهادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این كشور را به حاكمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی كه امنیت شهرهای این كشور را تأمین می كنند، جلوگیری كند.

در اثر این حملات تاكنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و كودک شهید یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این كشور آسیب های جدی وارد شده است.

آمریکا،

القاعده،

امنیت،

تروریستی،

حملات،

کمک،

یمن،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed