عربستان 40 زندانی یمنی را تسلیم گروه انصارالله کرد

۱۲ ثور ۱۳۹۵

2a7e2a0c-57d8-4918-b506-0ef00c875c32عربستان سعودی ۴۰ زندانی یمنی را برای فرونشاندن درگیری مرزی بین دو کشور تسلیم گروه انصارالله کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از رویترز، «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله در بیانیه ای گفت :ما 40 زندانی دریافت كردیم كه 20 نفر از آنان در داخل یمن دستگیر شده بودند. وی اشاره ای به محل دستگیری دیگر زندانیان نكرد.

 هیاتی از انصارالله روز شنبه در كویت محل برگزاری مذاكرات صلح، طرحی را به سازمان ملل در مورد تشكیل یک دولت انتقالی برای نظارت بر تحویل سلاح و آزادی زندانیان سیاسی پیش از برگزاری انتخابات ارائه داد.

یک منبع مذاكره كننده به رویترز گفت : این گروه خواستار كنار گذاشتن عبد ربه منصورهادی رئیس جمهوری مستعفی یمن از هرگونه رای گیری شده است.

این منبع گفت: دولت منصور هادی در عوض خواستار تحویل سلاح های نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح رئیس جمهوری پشین یمن و عقب نشینی از شهرهایی شده است كه سال گذشته قبل از شروع هرگونه مذاكرات تصرف شده است.

گروه انصارالله و دولت مستعفی یمن می كوشند میانجی صلح شده و بحران انسانی در فقیرترین كشور دنیای عرب را كه در آن جنگ داخلی دست كم شش هزار كشته برجای گذاشت ، كاهش دهند.

انصارالله ،

جنگ

زندانیان،

فرونشاندن ،

محمد عبدالسلام،

مستعفی ،

یمن ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed