طالبان بیوگرافی ملاعمر را منتشر کردند

۱۷ حمل ۱۳۹۴

گروه طالبان افغانستان به ‌طور غیرمنتظره زندگی‌نامه ملا عمر، رهبر این گروه را در نوزدهمین سال رهبری او منتشر کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این زندگی‌نامه پنج هزار کلمه‌ای در سایت اینترنتی طالبان واقعیاتی را درباره تولد و دوران کودکی ملا عمر علنی می‌کند.

در این زندگی‌نامه سلاح مورد علاقه ملا عمر “آر پی جی هفت” ذکر شده و گفته شده که زندگی ساده‌ای دارد و شوخ طبع است. همچنین گفته شده ملا عمر هر روز در جریان وقایع افغانستان و جهان قرار می‌گیرد.

ملا عمر سال‌هاست که در ملأ عام حاضر نمی‌شود و عکس و ردپایی از او وجود ندارد. امریکا ۱۰ میلیون دالر برای پیدا کردن ملا عمر جایزه در نظر گرفته است. او از زمان حضور امریکا به افغانستان در سال ۲۰۰۱ تا کنون دیده نشده است.

بر اساس این بیوگرافی، ملا عمر سال ۱۳۳۹ هجری شمسی معادل ۱۹۶۰ میلادی در جنوب افغانستان و روستایی به نام چاه همت در ولایت قندهار به دنیا آمده است. گفته شده که او از قوم تومزی و یکی از قبائل اصلی پشتون به نام هوتک است. در این بیوگرافی آمده که نام پدر او مولوی غلام نبی “عالمی محترم و چهره‌ای اجتماعی” بوده که پنج سال بعد از تولد ملاعمر در گذشته است.

گفته شده ملا عمر بعد از حمله اتحاد جماهیر شوروی سابق به افغانستان تحصیل خود را‌ رها کرد. در این زندگی نامه، فهرست درگیری‌های او از سال ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۱ با نیروهای شوروی آورده و گفته شده که او چهار بار زخمی شد و در ‌نهایت چشم راست خود را از دست داد. گفته شده او سال ۱۹۹۲ سلاح بر زمین گذاشت و در روستای گیشانو ولسوالی میوند قندهار مدرسه‌ای تاسیس کرد.

در بحث مربوط به شخصیت و رهبری ملا عمر گفته شده است: او آرام است، عصبانی نمی‌شود و نمی‌ترسد. خانه و حساب بانکی در خارج از کشور ندارد. خوش‌برخورد است و شوخ طبعی ویژه‌ای دارد و هیچ‌گاه خود را بر‌تر از همراهانش نمی‌داند.

طالبان مدعی است، با وجود آن که ملا عمر به شدت توسط دشمن تحت تعقیب است، در فعالیت‌های روزانه او تغییری ایجاد نشده است.

رهبر،

زندگی نامه،

طالبان

ملاعمر،

منتشر

نوزدهمین،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed