سپنتا: فیصله حکومت را در قبال سعودی- یمن ویرانگر است

۱۷ حمل ۱۳۹۴

داکتر رنگین دادفر سپنتا مشاور سابق امنیت ملی با انتقاد تند از رئیس جمهور غنی از مداخله عربستان سعودی در یمن؛ فیصله‌ی دولت را “یک فیصله‌ی غیر مسئولانه و خطرناک” دانست.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، سپنتا در مصاحبه با طلوع نیوز گفته است: بحران یمن، جنگ بین قدرت‌های منطقه است؛ مداخله در این مسایل، جزء منافع افغانستان نیست.

وی با انتقاد از کار کرد دولت افزود که این تصمیم عجولانه و غیرمسئولانه است و حمایت از جنگی که بین قدرت‌های منطقه‌ای جریان دارد ویرانگر است.

اسپنتا از رهبران حکومت وحدت ملی خواست تا به جای مداخله در جنگ دو کشور، موضوع کابینه و دیگر مسایل داخلی را حل کنند.

در همین حال عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان در رابطه با اعلام حمایت رئیس‌جمهورغنی از تجاوز عربستان سعودی به یمن گفت: در مورد سیاست خارجی به صراحت از اشرف‌غنی و حکومت می‌خواهیم که خطوط اساسی سیاست خارجی افغانستان را هرچه سریعتر برای تصویب به شورای ملی بفرستند تا از اظهارات غیر مسئولانه جلوگیری صورت پذیرد.

مشاور سابق امنیت ملی افغانستان ادامه داد: “ما باید بی طرفی خود را در جنگ بین ایران و عربستان سعودی در یمن حفظ نماییم”.

حکومت وحدت ملی افغانستان در روزهای گذشته با اعلام حمایت از تجاوز عربستان سعودی به یمن موج گسترده‌ای از اعتراضات در داخل این کشور را به وجود آورده است.

دولتمردان سابق، نمایندگان پارلمان و فعالان جامعه مدنی در افغانستان از روز پنج‌شنبه اعتراضات خود را در این باره به اشکال مختلف ابراز داشته‌اند.

افغانستان،

خطرناک،

سپنتا،

عربستان،

غیرمسئولانه

یمن،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed