سرنوشت نامعلوم وحیدی تا زمان برگزاری محکمه استیناف

۲۸ حمل ۱۳۹۸

قرار است محکمه استیناف عبدالرزاق وحیدی در جریان هفته آینده برگزار شود و وی تا آن زمان همچنان در توقیف به سر خواهد برد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، عبدالرزاق وحیدی وزیر پیشین مخابرات و تکنالوژی معلوماتی حدود یک هفته پیش از سوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرم‌ های سنگین در یک محکمه غیابی به سه سال حبس محکوم و بازداشت شد.

بازداشت وحیدی واکنش های سریع شماری از حقوق دانان را بر انگیخت و دستگاه عدلی کشور را به بی عدالتی در مورد پرونده وی متهم کردند.

محمد امین احمدی استاد حقوق در یکی از دانشگاه های کشور گفته که چند روزى است كه از زنداني شدن «وحيدى» استاد رياضي دانشگاه كابل مى گذرد، با وجود اينكه به لحاظ قانونى آزادى ايشان تحت تضمين بلامانع است، اما هنوز آزاد نشده است.

احمدی از نهادهای عدلی کشور خواسته که وحیدی را مطابق قانون تحت تضمين آزاد كند، چون متهم و محكوم به جرم سنگين نيست، هنوز حكم ايشان نهايى نشده و از سویی هم استاد دانشگاه است و نفس اين كه يك استاد است از حق احترام بر جامعه و دولت برخوردار است.

در همین حال، محمد فرهنگ وکیل مدافع وحیدی در پیوند به این موضوع به خبرگزاری خاورمیانه گفت که با اعتراض بر حکم محکمه، پرونده وی را به محکمه استیناف تسلیم کرده و منتظر برگزاری آن است.

فرهنگ افزود که تلاش برای برگزاری محکمه استیناف جریان دارد و به احتمال زیاد در هفته آینده این محکمه دایر خواهد شد.

از سویی هم او اظهار داشت که طبق قانون، وحیدی تا زمان برگزاری محکمه استیناف و قطعی شدن حکم اش باید از توقیف آزاد می شد، ولی لوی سارنوالی این همکاری را نپذیرفته و از این مسوولیت شانه خالی کرده است.

این در حالی است که وظیفه عبدالرزاق وحیدی در جریان سالهای گذشته از سوی رییس جمهور به حالت تعلیق در آمد و به اتهام سوءاستفاده از صلاحیت های وظیفوی بر علیه او پرونده تشکیل داده شد و بعد از تبرئه از سوی چند دادگاه، در یک دادگاه غیابی به سه سال حبس محکوم شد.

خبرهای مرتبط:

استیناف

بازداشت

عبدالرزاق وحیدی

لوی سارنوالی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.