سرمایه گذاری 500 میلیون دالری پاکستان در افغانستان

۲۳ دلو ۱۳۹۴

افغانستان و پاکستانمقامات پاکستان اعلام کردند که کار روی چندین پروژه این کشور در افغانستان را با ارزش ۵۰۰ میلیون دالر آغاز کرده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، وزیر توسعه و برنامه‌ریزی حکومت پاکستان اعلام کرده است که اسلام‌آباد چندین پروژه در بخش‌های آموزش، بهداشت و زیرساخت ها در افغانستان روی دست دارد.

احسان اقبال، وزیر توسعه و برنامه‌ریزی پاکستان تاکید کرده است که کار روی این پروژه ها به ارزش 500 میلیون دالر به کمک اسلام آباد آغاز شده است.

به گفته وی، همچنین پاکستان 300 بورسیه به دانشجویان افغانستان برای تحصیل در دانشگاه‌های مختلف این کشور ارائه کرده و  100 دانشجوی افغانستانی در رشته مدیریت در دانشگاه لاهور تحصیل کرده‌اند.

آقای اقبال در دیدار با هیئت افغانستانی متشکل از قانون‌گذاران، دانشجویان و اعضای جامعه مدنی گفته که پاکستان خواستار برقراری روابط حسنه با کشورهای همسایه‌اش از جمله افغانستان است زیرا دو کشور سرنوشت مشترک دارند.

وزیر توسعه و برنامه‌ریزی دولت پاکستان با تأکید بر گسترش مناسبات علمی، هنری و تجاری دو کشور اظهار داشت: کابل و اسلام‌آباد باید با تمرکز بر روابط اجتماعی و اقتصادی، فصل جدیدی را در روابط دوجانبه آغاز کنند.

500 میلیون دالر

آغاز

آموزش

بهداشت

پاکستان

پروژه هاغ

زیربناها


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed