سرطان ۲۱, ۱۳۹۹

رسوای جنسی 300 کشیش آمریکایی

دیوان عالی پنسیلوانیای آمریکا شب گذشته فهرستی را منتشر کرد که براساس آن 300 کشیش کلیسای کاتولیک به آزار جنسی بیش از یکهزار کودک طی هفت دهه گذشته متهم شده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، دیوان عالی پنسیلوانیای آمریکا  با نشر فهرست 300 کشیش آمریکایی گفته است که این افراد به آزار و اذیت جنسی بیش از یکهزار کودک در هفت گذشته متهم هستند.

هیات منصفه این دیوان معتقد است که شمارقربانیان این حادثه چندین برابر است اما برخی آزار ها به دلایل مختلف علنی نشده اند ضمن این رهبران کلسیا متهم، تلاش میکنند تا این قضایا را بپوشانند و که این رسوای فاش نگردد.

دیوان عالی تاکید می کند که با وجود معلوم بودن اسامی شماری زیادی مدارک شان طی سال های گذشته ناربود شده است و امکان اقامه دعوا علیه بسیاری از این افراد وجود ندارد.

ضمن این اعلام این قضا در شرایط فعلی به دلیل انتقاد های شدید امکان پذیر نیست زیرا چندی پیش واتیکا با افشای مواردی مشابه در شیلی و استرالیا با موج از انتقاد ها روبه رو شدند

در عین حال تئودور مک کاریک از جمله شخصیت های مورد احترام کلیسای کاتولیک آمریکا اخیر به اتهام آزار و اذیت جنسی کودکان از سمت خود استعفا داد.

قابل یاد آوری است این تحقیقات از یک سال پیش آغاز شده است که هشت حوزه اسقفی ایالت پنسیلوانیا را در برمیگیرد و  این پرونده یکی از بزرگترین پرونده های رسوایی جنسی کلسیا در تاریخ آمریکا لقب گرفته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *