دونالد ترامپ: با تمام توان با داعش مبارزه خواهم کرد

۱ جوزا ۱۳۹۵

606x340_325450دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری امریکا گفته است در صورتی پیروزی در انتخابات، دست به اقدام نظامی علیه بشار اسد نمی زند، بلکه با داعش مبارزه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ‌ترامب در گفت و گو با شبکه «ام اس ان بی سی» امریکا در مورد سیاست خارجه دولتش در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: با تمام توان با داعش مبارزه خواهم کرد.

وی تاکید کرده است که از فرماندهان نظامی عالی رتبه برای شکست گروه تروریستی داعش استفاده خواهد کرد.

این نامزد جمهوریخواه در باره سوریه گفته است که در سوریه مداخله نخواهم کرد و اولویت اول من مبارزه با بشار اسد نخواهد بود، چرا که امریکا مشکلاتی بزرگتر از اسد دارد.

این کاندیدای جنجالی انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری امریکا مدعی شد: در حال حاضر، ایرانی هست که ما با احمقانه ترین قراردادهایی که تا کنون دیدم، آن را به یک قدرت تبدیل کردیم. در حال حاضر، ایران و روسیه طرفدار اسد هستند. ما به جنگ با این دو کشور و نیز جنگ با داعش که با اسد در حال جنگ است، نیاز داریم.

ترامپ ضمن اعلام مخالفت خود با مداخله امریکا در عراق و لیبی و تاکید بر اینکه در صورت ورود به کاخ سفید، امریکا را درگیر این دو کشور نخواهد کرد، گفت، شکل گیری داعش نتیجه تصمیمات بد و رهبری غلط امریکاست.

امریکا

ترامپ

توان

جمهویخواه

داعش

سوریه

مبارزه

نامزد


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed