داعش میخواهد تا افراطیت را در دانشگاه ها ترویج کند

۱۲ قوس ۱۳۹۵

استاد محمد محقق معلون ریاست اجرایی می گوید که گروه تروریستی داعش میخواهد تا افراطیت را در دانشگاه ها ترویج کند و نسل جوان ما را گمراه بسازد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، آقای محقق در جشن فراغت دانشجویان موسسه تحصیلات عالی اهل بیت در کابل با اشاره به پیشینه تحصیل در کشور در سه دهه جنگ گفت: دانستن توانایی است. برای داشتن جامعه و خانواده قدرتمند باید سطح علم و دانش را بالا ببریم.

وی تاکید کرد که طی پانزده سال گذشته ما به مردم كشور توصیه کردیم که تفنگ را بر زمین گذاشته و آموختن علم و دانش را آغاز کنند وعقب ماندگى سى ساله دوران جنگ را جبران كنند .

او خاطرنشان کرد که به فضل خدا و فعالیت های شبانه روزی مردم ما، تلاش های پانزده ساله ما نتیجه داد.

معاون ریاست اجرایی در ادامه سخنانش افزودند که برای داشتن کشور مترقی و متمدن باید شخصیت ها و کادر های متخصص را تربیه نماییم.

به گفته وی با وجودی که نسل جوان ما فارغ مکاتب و دانشگاه ها شده اند، اما هنوز به جایگاه مطلوب و مورد نظر نرسیده ایم. یک گام را موفقانه برداشتیم و جوانان ما اغلباً دوره لیسانس را سپرى كردند وتعدادى هم داراى درجه ماسترى ودكترا شدند، گام بعدی دست یافتن به اسناد ماستری و دوکتورا بصورت جهشى وفراگير است.

معاون ریاست اجرایی در ادامه سخنانش به تهدیدها از سوی گروه افراطی داعش اشاره کرده گفت: آنها مجرى طرح بيگانگان ودشمنان اسلام جهت ايجاد تفرقه ميان مسلمانان است.

آٌقای محقق با اشاره به چهار حمله گروه تروریستی داعش عليه مردم شيعه وهزاره در دوم اسد در دهمزنگ وزيارت سخى و بلخ در كابل و مزار و اربعین حسينى در باقرالعلوم كه طى آن حدود 180 نفر شهيد و 600 نفر زخمى شدند گفت: اين تحركات به منظور ايجاد جنگهاى وفرقه اى ومذهبى انجام ميشود.

وی تاکید کرد که مردم افغانستان هوشيارانه دسيسه هاى دشمن را خنثى مينمايند طوریکه  در طول جنگهاى استقلال وجهاد مقدس خون شيعه وسنى دريك سنگر ريخته وجوانان برومند همه اقوام باهم برادر كشور از يك سنگر دفاع نموده اند .

استاد محقق در بخش ديگرى ازسخنانش به مسئولیت های نسل جوان و تحصیل کرده اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تنها درس و تحصیل راه حل مشکل کشور ما نیست، گاهی لازم میشود تا در کنار تلاشهای علمى ، مبارزات فکری و نظامی را نیز روی دست داشته باشیم.

وی افزود که پلان خطرناک داعش، تمرکز کردن آنان روی دانشگاهیان و مراکز دینی است. داعش میخواهد تا افراطیت را در دانشگاه ترویج کنند و نسل جوان ما را گمراه بسازند.

استاد محقق گفت، گروه تروریستی داعش میخواهند با رسوخ کردن به دانشگاه و مراکز دینی، میان مذاهب و اقوام با هم برادر افغانستان نفاق ایجاد کنند.

او تاکید کرد که استاد مجاهد پاكباز كشور آقاى حفيظ منصور به موقع مطالب خوب را گفتند كه درثقافت اسلامى بايد اسلام معتدل ترويج شود نه افراطيت .

استاد محمد محقق علاوه كرد با وجودی که دولت در مبارزه علیه داعش و گروه های تروریستی مصمم است، ولی لازم است تا نسل جوان نیز از هر نگاه خود را مجهز کرده، از کشور، مردم و از ارزشهای والای دینی، انسانی و مردمی شان دفاع نمایند.

استاد محقق

افراطیت در دانشگاه ها

داعش

کابل

مراسم جشن فراغت


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.