جزئیات بیشتر: ده ها کشته و زخمی در حمله انتحاری کابل

160630102437_kabul_attack_ap_512x288_ap_nocreditدر نتیجه دو حمله انتحاری بر کاروان نیروهای پولیس در ولسوالی پغمان ولایت کابل، ده ها تن از افسران تازه فارغ شده از آکادمی پولیس میدان وردک کشته و زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، حوالی ساعت ۱۲ ظهر امروز (۱۰سرطان) دو حمله انتحاری بر کاروان موترهای افسران پولیس فارغ شده از آکادمی پولیس ولایت میدان وردک در منطقه قلعه حیدرخان نزدیک پل کمپنی کابل رخداد.

منابع امنیتی که از گرفتن نامشان خودداری کرده اند به خاورمیانه گفته اند که در این حمله، ده ها تن از این افسران کشته و زخمی شده اند.

هرچند این منابع آمار دقیق در مورد تلفات این حمله در اختیار قرار نمی دهند؛ اما می گویند که این افسران بعد از فراغت از آکادمی پولیس ولایت میدان وردک در حال انتقال به کابل بودند که مورد حمله قرار گرفتند.

عبدالرحمان رحیمی، فرمانده پولیس کابل نیز در محل حادثه اظهار داشت که موترهای حامل افسران پولیس توسط یک موتربم مورد حمله قرار گرفته اند.

وی در مورد تلفات این رویداد معلومات ارائه نکرد.

از سوی دیگر، صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله در حساب توئیتر خود نوشته است که کار بالای جزئیات این حمله جریان دارد و بعداً به مردم ارائه می شود.

با این حال، شماری از رسانه ها گزارش داده اند که تا حال در این حمله ۲۷ افسر پولیس کشته و بیش از ۴۰ تن دیگر مجروح شده اند.

طالبان مسلح مسوولیت این حمله را به عهده گرفته اند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان مسلح در توئیتر خود آورده است که در این حمله در حدود ۱۵۰ پولیس و استادان آنها کشته و زخمی شده است.

در همین حال وزارت امور داخله شمار کشته شده ها را ۳۰ تن اعلام کرد و افزود که ۵۸ تن دیگر در این حمله تروریستی زخمی شده اند.