تلفات سنگین نیروهای امنیتی در جوزجان؛ گزارش های ضد و نقیض از سقوط بالاحصار آقچه

۷ عقرب ۱۳۹۸

با آنکه مقام های امنیتی شمال کشور می گوید که بالاحصار ولسوالی آقچه ولایت جوزجان سقوط نکرده است؛ طالبان مسلح می گوید که این منطقه را به کنترول گرفته اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، طالبان مسلح صبح امروز (7عقرب) گفته بود که بعد از حمله بالای پوسته های امنیتی منطقه بالاحصار ولسوالی آقچه، این منطقه را به تصرف درآورده است.

اما قول اردوی 209 شاهین می گوید «سقوط بالا حصار ولسوالی آقچه ولایت جوزجان کذب محض و شایعه است».

این ارگان با نشر خبرنامه ای حمله طالبان و درگیری با نیروهای امنیتی را تائید کرده است؛ اما تاکید دارد که این حملات از سوی نیروهای امنیتی دفع شده است.

قول اردوی 209 شاهین همچنین گفته است که در این درگیری تلفات به دو طرف وارد شده؛ ولی تا هنوز جزئیات کامل بدست آنها قرار نگرفته است.

از سویی هم، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان مسلح در حساب توئیتر خود نگاشته است که «شب گذشته در نزدیکی مرکز ولسوالی آقچه ولایت جوزجان مرکز مهم بنام بالاحصار فتح گردید».

وی گفته است که در جریان این حملات، ۲۷ تن از نیروهای امنیتی جان باخته و۵ تن دیگر دستگیر شده است.

سخنگوی طالبان، کشته شدن دو طالب مسلح را نیز تائید کرده است.

با این حال، غلام سخی سبحان، ولسوال آقچه در گفتگو با صدای امریکا، می گوید که در نتیجه حملات طالبان بر این ولسوالی، حداقل ۲۰ نفر از نیروهای امنیتی جان باخته اند.

وی همچنین اظهار داشت که در جریان این درگیری، پنج نفر از نیروهای امنیتی به دست طالبان اسیر شده است.

این درگیری و حملات طالبان در ولسوالی آقچه در حالی صورت می گیرد که در جریان ماه های اخیر بخش هایی از شمال کشور شاهد درگیری های شدید بین نیروهای امنیتی و طالبان بوده است و در جریان آن، ولسوالی دهنه غوری ولایت بغلان بعد از سه سال به کنترول نیروهای امنیتی درآمد.

بالاحصار

جوزجان

سقوط

طالبان

ولسوالی آقچه


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.