تجلیل از سالروز میلاد پیامبر اسلام (ص) در ارگ ریاست جمهوری

۲۱ قوس ۱۳۹۵

ریاست جمهوری اسلامی افغانستان از سالروز میلاد پرمیمنت پیامبر اسلام «حضرت محمد» (ص) با حضور علما و روحانیون شیعه و سنی در ارگ تجلیل کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، محفل گرامی‌داشست از سالروز پیامبر اسلام امروز یکشنبه (۲۱ قوس) با حضور رئیس جمهورغنی، شماری از اعضای کابینه، مجلس نمایندگان، علما و روحانیون کشور برگزار شد.

رئیس جمهورغنی در این محفل گفت: قرآن مجيد فرموده‌است، خداوند بزرگ پيامبر گرامی اسلام را فرستاد تا رحمتی برای جهانيان باشد. آن حضرت، در تمام زندگی و در ابعاد مختلف حيات طيبه خود رحمت و مهربانی بود.

15356584_1161246620618245_7031122203560215867_n

او آمد تا به رنج‌ها و مشقت‌های بی‌شمار انسان‌ها مُهر پايان بگذارد. او آمد تا ريشۀ نفاق و اختلاف را از ميان بردارد و ديوارهای بي‎گانه‎گی را از راه انسان‌ها دور سازد، و شكاف‌های موجود ميان مردم را رفع كند، تا عداوت و خصومت جای خود را به محبت و الفت بدهد، سايه برادری و اخوت بر زندگی بشر گسترده شود.

 رئیس جمهورغنی افزود: به بركت دعوت حضرت محمد (ص) عرب و عجم، سياه و سفيد، فقير و غنی، شهری و روستايی، زن و مرد از تبعيض و نابرابری نجات يافتند و طعم شيرين عدالت و برابری را در زندگی چشيدند، در فضای اخوت و برادری در كنار هم قرار گرفتند و بنيان مرصوص جامعۀ اسلامی را برافراشتند.

او می‌خواست جامعه‌ای بنا كند كه در آن نشانی از ظلم و بي‎عدالتی نباشد، اثری از خشم و خشونت ديده نشود، و سراغی از جور و جفا به چشم نخورد. همان بود كه هزاران انسان تربيت‌شده در مكتب او توانستند از شقاوت‌ها نجات يابند و محيط اسلامی ايشان با استقرار، ثبات، آرامش، آسايش و همبستگی مزيّن گردد.

 در ادامه آقای غنی افزود: سیرت پیامبر گرامی اسلام (ص) در زندگی من نقش خاص داشت، بعد از این‌که من استاد دانشگاه در امریکا شدم یک سال کامل در مدارس پاکستان عمر خود را وقف دانستن سیرت نبی کریم (ص)کردم.

۲۱ قوس

ارگ

تجلیل

سالروز میلاد پیامبر اسلام

کابل


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.