تجاوز جنسی به کودکان پناهجو در فرانسه

2004256امدادگران کمک‌رسان به پناهجویان اردوگاه تخریب شده «جنگل» در شهر کاله فرانسه از تجاوز جنسی به کودکان پناهجوی ساکن این اردوگاه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، امدادگران کمک‌رسان به پناهجویان اردوگاه تخرب شده جنگل در شهر کاله فرانسه در بحبوحه نگرانی‌ها از فقدان تدابیر حفاظتی از کودکان در این ارودگاه، از تجاوز به کودکان پسر پناهجوی ساکن این اردوگاه و وجود خطر سوءاستفاده جنسی برای کودکان پناهجو در قاره اروپا خبر دادند.

بر اساس این گزارش، پزشکان و امدادگران دواطلبی که برای کمک و رسیدگی به پناهجویان مستقر در خیمه های خارج از شهر‌های فرانسه آمده بودند، در گفت‌وگو با ایندیپندنت اعلام کردند که طی ۶ ماه گذشته هفت پسر ۱۴ تا ۱۶ ساله را که مدعی بودند هدف تجاوز قرار گرفته‌اند، معاینه کرده و تحت نظر قرار داده‌اند و در بررسی‌های خود متوجه صحت ادعاهای آنها شده‌اند.

با این حال تنها یکی از آن‌ها حاضر به حضور در بیمارستان شده‌ و بقیه آن‌ها به دلیل تبعات احتمالی یا از بیم لطمه به آبروی خانواده‌هایشان از رفتن به بیمارستان خودداری کرده‌اند.

پولیس اتحادیه اروپا موسوم به یوروپل هم پیش از این نسبت به احتمال سوء استفاده جنسی از کودکان پناهجویان در اروپا هشدار داده بود.

در ماه جنوری یکی از اعضای ارشد یوروپل اعلام کرد که حدود ۱۰۰۰۰ کودک پناهجو در اروپا مفقود شده‌اند.

امدادگرانی که به صورت داوطلبانه در کمپ‌های پناهجویان کار می‌کنند، می‌گویند حتی نهادهای قانونی فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی اهمیتی به این مسئله نمی‌دهند.

یکی از این امدادگران می‌گوید: تردید ندارم که اگر یکی از این پسرها را پیش پولیس می‌بردم و می‌گفتم “من پزشک هستم و می‌دانم که این پسر مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته،” آن‌ها شانه بالا می‌انداختند و به گپ زدن با هم ادامه می‌دادند.

Author